Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

DimoNenkov avatar DimoNenkov 4 Точки

Решение на задачите от курса "Основи на програмирането със C#"

Здравейте,

Аз съм онлайн форма на обучение и нямам ментор, който да ми помага. Поради тази причина изпитвам затруднения с решаването на по-сложните задачи. Искам да попитам дали в следващите часове ще се решават нагледно задачите, които се оставят за домашно. Аз имам да правя конзолен валутен конвертор и честно казано без да се обясни как се решава не мога да се справя. Намерил съм готови решения от колегите, но все още като много начинаещ ми е трудно да се ориентирам. До колкото разбирам лекторите на групите нямат намерение да обесняват задачите от домашните. Това е много неприятно за всички начинаещи и най вече за тези, които са онлайн форма. Бих искал ако може да се решават задачите за домашна и да се обяснява защо се решават по определен начин. Благодаря!

1
Programming Basics
RadinaToteva avatar RadinaToteva 90 Точки
Best Answer

Здравей,

както предполагам знаешProgramming Basics има много предишни издания, сигурна съм че ще намериш обяснени всички задачи от домашното. Аз бях в присъствена форма на обучение и също като теб бях напълно начинаеща, срещах трудности при някои от задачите, но се разрових в сайта и ги намерих с подробни обяснения. На всеки въпрос може да намериш отговор тук във форума и в качените видеа от лекциите, просто потърси. И не се притеснявай, ще се ориентираш, просто ти трябва малко време. Щом ти харесва и имаш желание, значи ще се справиш ! smiley Мисля че ще ти е по-лесно ако пускаш тема за конкретна задача, която те затруднява , така ще получиш помощ от потребителите във форума, а и предполагам, че някои ще може да ти пусне като линк, и лекция с обяснение, на която е присъствал или която е гледал. Пожелавам ти успех!

0
v.saraminev avatar v.saraminev 5 Точки

Здравейте,

лично аз учих по курса от октомври и нямах затруднения. Обикновенно задачите които са по-сложни и оставаха за домашно се решаваха на следващия урок в началото. На някои от задачите дори се разписваше повече от 1 решение и кода се минаваше стъпка по стъпка с обяснение. Мисля само за 1 задача ми се беше наложило да отворя урок от септемврийския курс.

0
Sim0o0na avatar Sim0o0na Trainer 567 Точки

Тук имам няколко видеа от менторските срещи, можеш да ги прегледаш. Линк

0
msmilkoff avatar msmilkoff 338 Точки

Не мисли че се заяждам, но ако тези задачки те затрудняват, то си помисли дали програмирането наистина е за теб.
Та най-сложната до момента ти е да намериш дневната заплата, като ти е дадена месечната, бонусуте и данъците...
Тук обичат винаги да дават positivie feedback, но рядко е полезен.
Най-добрият ми съвет е да си припомниш малко математиката. Ако "не ти се занимава с това" - виж тези лекции. Дори 5-6 от тях ще са ти достатъчни да си вземеш изпита, въпреки че са на C, а не на C#.

0
06/01/2017 10:14:46
DimoNenkov avatar DimoNenkov 4 Точки

Здравейте,

Много благодаря на всички за помощта. От скоро се интересувам от програмиране и ми е изключително интересно. Може би трябва малко време и доста четене за да свикна на този начин на мислене. Ще прегледам всички материали. Надявам се да попълня неяснотите. Благодаря Ви! :-)

 

2
stanislav.ib avatar stanislav.ib 4 Точки

Според мен въпросът беше друг - задача 12 и 13 от Simple Calculations  - са с повишена трудност и от материал ,неразглеждан на лекцията. Всеки може да си оправи логиката с if - овете ,математиката не е проблем - а по-скоро как да се напише с код.

Аз лично имах изгледах лекции от предходните инстанции и то от различни лектори - всеки дава доста различни примери.
Да кажем задча 13 - с 1000та дни - Иван Иванов от в лекциятя Simple Calculations от предходната инстанция ана курса обяснява как става ,но в текущата  лекторът не го прави. Може би тази Събота в началото ще обясни...

Бидейки в същата позиция като Димо - бих го посъветвал да не чака наготово да се обясни всичко  - имах подобна нагласа,но не работи :) Идеяата може би тук е да сме малко проактивни - има много лекции ,форуми, колегите са супер отзивчиви и само докато попиташ   - веднага няколко човека се отзовават. Питаш,гледаш решения ,ако не разбираш  - гугъл. Лично а мен мнгого ми помогна гледане на стари лекции. Също очаквах,че гледам лекцията за час ,упражнявам се час и готово - съвсем не се оказа така - писане ,пробване,ровене в нета :) Информация много - просто трябва много време,особено в началото.
Спасяването на давещия си е лично негово дело - общо взето :) Опитах и смея да кажа,че дава резултати

А към колегата Милкоф - да не бъде толкова ,как да кажа - арогантен ,с извинения - no offence meant.
Все едно на шофьоркси курс в първия час още да кажеш на курсиста да премисли дали шофирането е за него,защото не се справя добре от раз ;) Никак не помага :) Всеки е започнал отнякъде... не може от 0 на 100% да се скочи...
 

 

0
DimoNenkov avatar DimoNenkov 4 Точки

Благодаря на всички за подкрепата. Един от колегите се свърза с мен и отдели доста от времето си за да ми помогне с материали и съвет. Благодаря и на всички тук за помоща. Надявам се за в бъдеще да мога да поствам тук по конкретни и сложни въпроси :))

1
Lubomirrrr avatar Lubomirrrr 32 Точки

Не се отказвай -> първите 2-3 месеца са определящи,ако ги минеш после ще ти е по-лесно(Замисли се,ако толкова много ти харесва програмирането -> какво са 2 месеса да отделиш от живота си -> за мечтата си)

Когато минат тези 2 месеца,тогава вече ще знаеш дали това е за теб и дали се справяш.

Спомням си в началото(не,че сега съм много добре с материала)бях супер щастлив,че написах for-цикъл сам без да ползвам Tab-Tab :D

Аз също в началото като теб търсих подобни изказвания на колеги -> за да ме мотивират.Или най-добре започни да комуникираш с някой,който е по-напред с материала или вече е постъпил на работа(това ще те мотивира още повече)

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.