Loading...
Getsov avatar Getsov 7 Точки

Грешна програма ? Programming Fundamentals - Extended - януари 2017

Здравейте, сравнявам програмите на двата курса, за да избера коя ще ми е по-подходяща, но виждам, че в разширената група е грешна програмата. В официалния имейл се казва, че лекциите са всеки вторник, а упражненията са събота и неделя. В програмата тук, са смесени лекциите и упражненията, т.е. присъстват и упражнения във вторник и лекции събота/неделя ? Фундаментално важно ми е кога са лекциите и кога упражненията, за това искам да знам дали има грешка или не?

https://softuni.bg/trainings/1568/programming-fundamentals-exended-january-2017

0
Fundamentals Module 14/01/2017 15:19:41
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5295 Точки

Различните теми се падат в различен ден. За този курс няма да прилагаме концепцията "лекции делник, упражнения празник". Всъщност не е правилно да се каже "лекции" и "упражнения', защото на всяко учебно занятие ще се пише код поне 2 часа.

Няма как да се разпредели учебната програма, така че занатията с нов учебен материал да са само вторник примерно.

Все пак, почти всички упражнения (по-важната част от курса) са в извънработно време.

Наков

0
Getsov avatar Getsov 7 Точки

Да разбирам, че няма грешка в програмата и "лекциите" и "упражненията" ще са смесени, а не, както е опоменато в официалния имейл, а именно:
"Разширена: лекциите ще се провеждат всеки вторник от 10:00 до 14:00 часа, а упражненията - всяка събота и неделя от 10:00 до 14:00 часа"
В разменен имейл с администрацията, преди записването за курса, уточнихме, че ще мога да се явявам присъствено на упражненията в събота и неделя, ако запиша присъствено разширената група. От друг град съм и ще пътувам всяка събота и неделя специално за упражненията на този курс, а лекциите ще ги гледам онлайн, а сега разбирам, че упражненията няма да са всяка събота и неделя?
Някакво недоразумение има, предполагам, но трябва да намерим решение, тъй като разполагаме с по-малко от 12 часа за избор на група. Държа да присъствам на упражненията, затова и съм записал присъствена форма.
Да, пише се код всеки път, но упражненията не се качват и трябва да си ги правиш сам, вкъщи, затова и е графика в официалния имейл, за да прецениш дали можеш да присъстваш на тези упражнения или не, ако не - записваш онлайн. Реших, че мога да присъствам събота и неделя на упражненията и съм записал присъствено?

П.П. В програмата на интензивния курс виждам, че се спазва графика от официалния имейл, а именно "Интензивна: лекциите ще се провеждат всеки понеделник и сряда от 14:00 до 18:00 часа, а упражненията - всеки вторник и четвъртък от 18:00 до 22:00 часа"

0
14/01/2017 17:50:03
NonaG avatar NonaG 111 Точки

Все още малко ми е хаос относно този Tech- модул: значи логвам се в СофтУни, излиза ми анкета, която трябва да попълня за избор на група, въпреки че съм онлайн и си мисля, че нямам право на избор на група, ама както и да е - изчитам я, виждам някаква разлика в дни и часове на лекции и упражнения, избирам си "разширена", че има повече занятия почивните дни, не че изобщо имам възможност да пътувам за дори и едно присъствено занятие, но както и да е - хората искат нещо да им попълня, мен не ме бърка, попълвам. След това влизам във форума и разбирам, че трябва да имам мейл, в който да ми е описана друга ситуация, не тази от анкетата - оказва се, че току-що съм изхарчила едни 130 лв, защото втората част от модула би ми струвала толкова, ако реша да я запиша. В замяна получавам допълнителни задачи и три месеца до изпита. Да, но аз съм си разпределила годината - февруари на изпит по Programming Fundamentals, месец май ме няма - значи директно на поправка за втората част есента за 20 лв, а есента - професионален модул. В новата ситуация - 20 лева за поправителен още за първата част и наесен тепърва втората част.

Бих искала да имам правото на информиран избор - имахте моето доверие...

Но! Нещата не са толкова сериозни, парите също, допълнителните лекции и задачи никога няма да навредят. Всички, предполагам, осъзнаваме, че организацията Ви е много млада и тези грешки са част от бъдещия й успех.

Та, целта на този пост е да натрупате обратна информация и да успяваме заедно. smiley

 

1
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5295 Точки

Всичко на всичко има 5 пъти упражнения във вторник (само писане на код). В останалите вторници има нов материал (лекция + писане на код). И от тези упражнения се пада едното измежду 2 или 3 поредни за дадена тема.

Реално, както си плануваш пътуванията, ще посетиш 2/3 от всички учебни занятия и 20 от общо 25 упражнения.

Не е фатално да решиш някои от упражненията вкъщи и ако имаш въпроси да питаш в събота.

Препоръчвам ти присъствена форма и Extended варианта, с пътуване, както си нго намислил.

Наков

1
Javorov1103 avatar Javorov1103 12 Точки

И аз бях много изненадан. не знаех че като избера extended групата, изпита ще е чак края на април, Това означава ли че следващия курс Software Technologies, за нас ще се отложи във времето съответно и цялостното ни обучение? Наистина съм много объркан и не знам какво да си мисля, Преди месец си писах мейли с администрацията, но там никъде нс поменаха за, такава драстична разлика в продължителността на курса за двете групи.

0
bedamusa avatar bedamusa 8 Точки

Това, че не сте гледали линковете от мейлите не извинява никого - там конкретно е описано кога започва и кога свършва курса като дати. Оисано е, че за да се продължи с професионалното развитие трябва да имате изкарано успешно с оценка над 3.00 Programming Fundamentals и се оказва, че не е задължително изкарването на Software Technologies за да се продължи (поправете ме ако греша). Това бе и причината да запиша разширения курс защото ще имам много повече време да затвърдя основните си знания и няма да мина нещата на бегом, но това си е мое мнение и не задължавам никого с него. Software Technologies винаги може да си го изкарате за себе си като прегледате лекциите и решите задачите това, че не сте минали изпит по дисциплината не вярвам да ви направи по-слаби програмисти.

0
15/01/2017 12:57:01
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.