Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Reath avatar Reath 188 Точки

Нека покажем машините ни

Здравейте!


  Предлагам в тази тема всеки да постне с каква машина работи, дали му върши работа, колко му е излязла и т.н.

По този начин също ще можем да помогнем на тези, които тепърва ще си купуват машина да знаят какво би им свършило работа и към какъв ценови диапазонд да се ориентират.


Аз лично съм с Apple Macbook Pro Retina 15 Late 2013
Характеристиките са му следните:
  

  • Display:
    Retina display: 15.4-inch (diagonal) LED-backlit display with IPS technology; 2880-by-1800 resolution at 220 pixels per inch

  • Processor:
  • 2.3GHz quad-core Intel Core i7 (I7-4850HQ) processor (Turbo Boost up to 3.5GHz) with 6MB shared L3 cache

  • Memory:
    16GB of 1600MHz DDR3L onboard memory
  • Video cards:

    • Intel Iris Pro Graphics
    • NVIDIA GeForce GT 750M with 2GB of GDDR5 memory and automatic graphics switching
  • Storage:
  • 512GB PCIe-based flash storage
  • Battery:
    Built-in 95-watt-hour lithium-polymer battery

 

Цената няма да я коментирам, всеки сам знае какво може да си позволи и какво не. Мога само да кажа, че характеристиките са му предостатъчни за в момента, ще видим колко години ще ми издържи инвестицията. Интересно е, че ако тока в СофтУни спре по време на изпит на малко от колегите лаптопите ще продължат да работят след 4тия час. На моята машинка от Епъл и дават 8 часа movie playback/web surfing, което естествено е при идеални обстоятелства, аз лично ги докарвам 7 часа при автоматичен brightness без проблем. Включа ли и Sublime-а да бачкам, няколко браузъра за тестване под различни engine-и опирам до около 6 часа, което пак за мен лично е идеално. Харесва ми, че е доста преносим, не е от най-леките (все пак е сериозна машина), 2 килограма е, но е ужасно тънък - няма 2 см. във височина. Няма да започвам да говоря за операционната система защото всеки сам за себе си решава кое е по-добро за него, тук сме в категория "Хардуер" и нека запазим съдържанието на темата именно такова.

Благодаря за вниманието!

 

-5
Хардуер
zerefel avatar zerefel 70 Точки

Ей това, само че е N серия (няма червенички цветове, а бели) и има 128GB 840Evo SSD, от което съм СУПЕР доволен. Върши ми работа, ползвам го с още 1 монитор, откъдето си чета материалите, а на лаптопа ми е отворено VS или друг editor. Батерията държи към 4 часа, а цената е около 1.9К +/-. Перфектен е и за игри, като подкарва почти всичко ново на med/high. Ей на клипове на някои игрици цък

Препоръчвам го, тъй като е ASUS, а те са си доказана марка, а отделно получавате може би най-доброто за тези пари. Apple-a отгоре е с горе-долу същите параметри на двойна, почти тройна цена.

Обективно му давам 8/10 (не много добра батерия, но има начини да се оптимизира работата).
Субективно (за моите нужди) му давам 9.5/10.

0
bewolf avatar bewolf 30 Точки

Преди около месец се сдобих с ASUS G750JX /втора ръка с година и половина остатъчна гаранция/ и съм адски доволен за малкото време в което го ползвам. Към дадата на закупуването му не можах да намеря по-добра оферта за тези пари и реших да рискувам с използван. Скоро ще му сложа и едно ССД + 8Гб РАМ / за да работи на  dual channel/ и мисля че ще има осезаема разлика в производителността. Ползвам го в работата. Той смени стария ми MSI, който ми служеше вярно 6-7 години, но не му тръгва Visual Studio и го подарих на сестра ми.  А вкъщи съм с един стар боец който го сглобявах 2010. CPU i7 930, RAM 3x2Gb DD3 Corsair, VGA R HD5770,MB Asus P6X58D Premium, HDD 500Gb WD, 22'' Samsung na 6-7 години вече. С настолния съм нямал никога никакви проблеми, но не мога да го разнасям с мен и се наложи да взема и лаптопче.

1
devil619 avatar devil619 62 Точки

Ето го моят другар ASUS N56J

CPU: Intel Core i5-4200H (2-cores, 2.80 - 3.40 GHz, 3MB cache)
Memory: 8GB (2x4096MB) DDR 3 1600 MHz
Graphics card: NVIDIA GeForce GT 840M (2GB DDR3)
Storage: 1250GB (250GB SSD SAMSUNG 840 EVO + 1TB HDD (5400 rpm))
Display: 15.6-inch - 1920x1080 (Full HD), matte
Weight: 2.7 kg

Светкавица е, SSD e "out of this world", препоръчвам на всеки при първа възможност да upgrade-ва с SSD ! Изключително тих, затопля съвсем леко при по тежки игри (Crysis 3 medium settings, все пак fps-a e най-важен, поне за мен :)). Звукът със допълнителния subwoofer на Bang & Olufsen ICEpower е върха и се усеща разликата между обикновените говорители без външен subwoofer.

3
taewu avatar taewu 23 Точки

сигурно моя е най слабия

 

AMD ATLON X2 DUAL CORE 2.2

RAM 4 GB

HDD SSD A-Data 128 GB

Video ATI HD RADEON 3200  (256 M)

DVD-Blu Ray ROM

 

но за в момента нямам възможости за друг

2
roots avatar roots 0 Точки

IdeaPad Z710

Intel Core i7-4700MQ (4-ядрен, 2.40 - 3.40 GHz, 6MB кеш)

8GB (2x 4096MB) - DDR3, 1600Mhz

NVIDIA GeForce GT 740M (2GB DDR3, 64-bit)

1TB SATA (5400 оборотa/минута) - скоро ще го пенсионирам със ССД

17.3-инчов (43.94 cм.) - 1920x1080 (Full HD), LED

 

Общо взето върши ми перфектна работа, малко е големичък, но не е болка за умиране при разнасянето.

0
Reverie avatar Reverie 16 Точки

Това е моето лаптопче:

ASUS X550VC-XO055

Дисплей:         15.6" 16:9 HD (1366x768) LED Backlight, Anti-Glare

Процесор:       Intel® Core™ i3-3110M Processor (3M Cache, 2.40 GHz)

Памет:             8GB DDR3 1600 MHz

Видео карта:   NVIDIA® GeForce® GT 720M 2GB

Твърд диск:    1TB HDD 5400rpm

Взех го от Технополис за 900лв. Исках нещо по-евтино и съответно като го взимах нямах големи очаквания, но останах изненадващо доволна. За VS-то и Adobe продукти - супер. За игри - аз съм по-скоро casual gamer и моите игрички вървят перфектно на него: LoL, Tera, Child of Light, Transistor. Батерията му е 4-клетъчна, но изържа 3 часа което е доста добре, но като цяло аз не я ползвам.

1
Day_Walker22 avatar Day_Walker22 0 Точки

Моето другарче :

Dell Inspiron 15R-5521

CPU - Intel Core I5 - 3317U(1,7 Ghz)

Ram - 8 GB DDR III 1066 

Video - AMD Radeon 8870 M 2 GB

Display - Led 1366x768

Взех го,преди година и един месец за 1250 лв.,и ми върши чудесна работа.Всички игри тръгват,макар и някои на low.Никога не загрява,нито забива и е безшумен,поне още година и половина,не мисля да го сменям.За парите си е много добра инвестиция,много съм доволен.

0
Dexter avatar Dexter 119 Точки

Case - Corsair Obsidian 350D

PSU - Corsair RM650

MB - Asus Gryphon Z87 + Asus Gryphon Armor Kit

CPU - Intel® Core™ i5-4670K

CPU Cooler - Cooler Master: Hyper 212 EVO (ще бъде подменен с някой от Hydro серията на Corsair)

VGA - MSI N770 TF 2GD5/OC (GeForce GTX 770)

RAM - Crucial Ballistix Tactical 2x4GB DDR3-1600MHz

SSD - Samsung SSD 840 EVO 120GB

HDD - Western Digital Black 1TB 7200RPM 64MB Cache SATA III

Monitor - Samsung ... някакъв стар модел. (чака да бъде подменен)

Speakers - Logitech Z906 

Mouse - Razer Naga Hex (Green)

Pad - Razer Goliathus Control Edition

KBD - Logitech ... някакъв евтин модел  (чака да бъде подменена)

Общо взето изглежда като PC-то от това клипче.

1
petrovaliev95 avatar petrovaliev95 358 Точки

Здравейте,

 

Ето я и моята скромна и стара машина. Решил съм да си взимам SSD, но ми трябва по-компетентен съвет. Избрал съм си ТОВА. Въпроса ми е следния:

       Мисля, че файловата система на лаптопа ми е SATA, а SSD-то е SATA3. Дали е съвместимо и дали ще има ефект от това защото няма да мога да достигна максималната скорост? Има ли смисал да се харджа за SSD или да събирам пари за нов лаптоп?

2
keller avatar keller 45 Точки

Всички САТА устройства са обратно съвместими, но ще има лимитация от към производителност ( 1.5Gbps SATA, 3Gbps SATA2, 6Gbps SATA3 )
Това е в битове междодругото - тъй че към 700Мегабайта/сек за сата3.

Но и без това идеята зад SSD-то е това че има по-бърз достъп, скоростта на прехвърляне не е чак толкова важна , така че и в двата случая ще ти е от полза.

0
petrovaliev95 avatar petrovaliev95 358 Точки

Има ли някакъв вариант да се смени файловата система на лаптопа ми. И каква скорост ще мога да постигна аз ако си взема SSD.

2
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

САТА не е файлова система, а интерфейса с който се свързва HDD/SSD/CD-DVD с дънната платка на компютъра/лаптопа. Провери дънната ти платка какви точни интерфейси поддържа и ще можеш да прецениш дали може да сложиш SSD на твоя лаптоп.

При всички случаи слагането на SSD ще ускори бързодействието на компютъра, тук може да прочетеш за разликите между SSD и HDD като производителност:

http://en.wikipedia.org/wiki/Solid-state_drive#Comparison_with_hard_disk_drives

1
SnowflakeTD avatar SnowflakeTD 2 Точки

Здравейте,

 В предишните си коментари забравих да напиша за моята машина.

Дъно - Asrock Z77 Extreme6 (най-доброто дъно което някога съм имал за парите си)

Процессор - Intel i7 3770k (като цяло за нещата които го ползвам е абсолютно WASTE)

Рам - 2x4DDR3 1600mhz Corsair Vengeance 

Видео - Asus Matrix 280x Platinum (картата е много добра, цената и е ужасна - взех я само от фенщина признавам)

Хард Диск - 500GB seagate (Харда уж щеше да е временно, но реално вече станаха почти 2 години:)

Захранване - CoolerMaster 700W Silent Pro Modular (мението ми е 50/50 за него, но истината е че е Silent)

Кутия - CoolerMaster Storm Scout 2 (кутията е феноменална според мен с оглед на цената)

Мишка - Zowie FK (мишката я препоръчвам на всеки. Пробвал съм всяка една мишка на пазара и тази е над другите!!!)

Клавиатура - Basic Microsoft 

Звукова карта - M-Audio Firewire 1814 (Картата я ползвам за саунд дизайн и записи на живи инструменти)

Говорители - M-Audio BX8 D2 Deluxe (Много прилични бюджетни мониторни колони, препоръчвам ги на хора които се занимават с аудио)

 

Отделно ползвам и вече почти архаичен Macbook Pro 2009 - C2Duo2.66Ghz, 4GBram и nVidia9600GT. Сега за лекциите му сложих VMware s Windows8.1 и едвам движи, но още върши работа:) Нека хората говорят каквото решат но истината е, че ако трябва да избирам бих се разделил с горната машина вместо с него. Преживял е ужасни неща и работи по същия начин както и преди 5 години (само че малко по-бързо заради оптимизяциите в OSX), с изключение на едната от пантичките, но това е по моя вина.

 

 

 

0
SnowflakeTD avatar SnowflakeTD 2 Точки

Немога да разбера сега сравняваме лаптоп с десктоп? Кое колко пари е? 

И аз се чудя защо хората дават по 10 лева за порция сьомга като могат за 1 лев да изядат един хляб и да се нахранят 5 пъти повече. Ако визираш моят лаптоп си много далеч като идея за какво е ползван и колко е ползван. Батерията сигурно е на 1000 пълни цикъла. И да - от apple дават 1000 цикъла на батерията, и да - след 5 години държи все още 2часа+. И защо превръщаш форума във война между apple и останалите, и когато видиш че трудно ще намериш машина с подобни показатели на много по-ниска цена започваш да го сравняваш с десктоп. Повярвай ми пределно добре знам разликата м/у десктоп и лаптоп. И това че за теб и фейсбук 1366x768 са достатъчни го кажи на някой дизайнер или някой който ползва професионални програми за аудио. Отговорът и обяснението защо това не е така няма да ти хареса. Незнам и ми е все тая като цяло. Просто не виждам никакви факти, нито нов айфон за който пишеш.

1
Ludmil.D avatar Ludmil.D 41 Точки

ОК малко ми е притеснително че сте пейстнали неща от фирмената спецификация за да си разберете машината 
хубаво е да се ползва някой скенер като  CPU - z така поне ще знае колко битов е процесора (което орпеделя какъв софтуер да се инсталира)

fairly old PC:
mother board: GA-MA790X-UD4P
/съществена част тя на практика е тази която орпеделя дали могат да се правят упдеити до къде и какви спецификации

CPU: AMD PhenomII x4 940 6mb cash (7.3)
RAM: DDR2 2x2GB 1066mhz  // Настоени за 400Mhz rabota ot BIOS-a (7.3)
Graphic: ATI Radeion HD 4870// Memory Size 1gb; Bus Width 256bits (7.5)
HDD: 120 ssd; 2x500GB (тези мисля да ги раид-на и от 2 стават 1 но пише/чете по-бързичко); 650gb; 320gb,120(счупен sata port ;/) (disk data transfer rate от 7.0 вече падна на 6.7)
power suply: 650W 
 cooling: 4 fans 

Control Panel\All Control Panel Items\Performance Information and Tools -> взима се оценката на най-слабия елемент т.е. 6,7 за мен при 1.0-7.9

Последното е важно когато решим че видиш ли старо е и ни бави, а проблема може да е кофти софтуер или вирус.

0
tdsamardzhiev avatar tdsamardzhiev 77 Точки

Lenovo X201, само че моето е с i5-560M, 6GB RAM и 500GB HDD. На 5 години е вече, но все още има прилична производителност и 4+ часа батерия. Оглеждам се за нов, но нищо не мога да си харесам :) Apple не са това, което бяха, а Lenovo са бледа сянка на някогашните IBM-и. Fujitsu правят най-добрите лаптопи в момента (има си хас - Made in Japan високия клас и Germany ниския), но самите им конфигурации не ми допадат.

П.П. Не разбрах що сте набили на момчето 15 минуса?!

1
tdsamardzhiev avatar tdsamardzhiev 77 Точки

Оп, сдобихме се и със SSD - PNY Optima 240GB

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.