Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Reath avatar Reath 188 Точки

Нека покажем машините ни

Здравейте!


  Предлагам в тази тема всеки да постне с каква машина работи, дали му върши работа, колко му е излязла и т.н.

По този начин също ще можем да помогнем на тези, които тепърва ще си купуват машина да знаят какво би им свършило работа и към какъв ценови диапазонд да се ориентират.


Аз лично съм с Apple Macbook Pro Retina 15 Late 2013
Характеристиките са му следните:
  

  • Display:
    Retina display: 15.4-inch (diagonal) LED-backlit display with IPS technology; 2880-by-1800 resolution at 220 pixels per inch

  • Processor:
  • 2.3GHz quad-core Intel Core i7 (I7-4850HQ) processor (Turbo Boost up to 3.5GHz) with 6MB shared L3 cache

  • Memory:
    16GB of 1600MHz DDR3L onboard memory
  • Video cards:

    • Intel Iris Pro Graphics
    • NVIDIA GeForce GT 750M with 2GB of GDDR5 memory and automatic graphics switching
  • Storage:
  • 512GB PCIe-based flash storage
  • Battery:
    Built-in 95-watt-hour lithium-polymer battery

 

Цената няма да я коментирам, всеки сам знае какво може да си позволи и какво не. Мога само да кажа, че характеристиките са му предостатъчни за в момента, ще видим колко години ще ми издържи инвестицията. Интересно е, че ако тока в СофтУни спре по време на изпит на малко от колегите лаптопите ще продължат да работят след 4тия час. На моята машинка от Епъл и дават 8 часа movie playback/web surfing, което естествено е при идеални обстоятелства, аз лично ги докарвам 7 часа при автоматичен brightness без проблем. Включа ли и Sublime-а да бачкам, няколко браузъра за тестване под различни engine-и опирам до около 6 часа, което пак за мен лично е идеално. Харесва ми, че е доста преносим, не е от най-леките (все пак е сериозна машина), 2 килограма е, но е ужасно тънък - няма 2 см. във височина. Няма да започвам да говоря за операционната система защото всеки сам за себе си решава кое е по-добро за него, тук сме в категория "Хардуер" и нека запазим съдържанието на темата именно такова.

Благодаря за вниманието!

 

-5
Хардуер
zontak avatar zontak 457 Точки

 MyMachine    ... за сега върши работа ;д Даже мисля,че ще свърши дори и да реша някоя ракета да изтрелям в космоса.. ;д Ако решите да инвестирате в лаптоп.. а нямате възможността да го правите през 2-3 години.. това е вашата машина :)

 

1
mihayloff14 avatar mihayloff14 824 Точки

ACER Aspire 5738ZG

Ползвам го вече 5 години и въпреки че вече си е направо старец, върши много добра работа. 

Общо взето, който си търси сравнително евтин лаптоп, но достатъчно ефикасен за сумата си, това е изборът. smile

Основният недостатък е, че често прегрява (най-вече по време на игри), а също така има дефект с екрана, който може да се прояви на втората година (поне при мен така беше), но поради застраховката, проблемът беше решен.

Предимствата са обширната клавиатура (от гледна точка на удобство), както и доста издръжливата батерия (На възраст 5 години издържа около 40 минути).

1
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Основно работя с ASUS N750JV. Има какво да се желае откъм твърд диск, но като цяло работи доста добре и има възможност да се сложи по-нататък SSD и по-бърз хард, както и още рам. Взех го преди почти година, така че вече за тези пари има малко по-добри варианти.

Понеже имах малко хардуерни ядове, взех си и резервен лаптоп, втора ръка, с който да работя междувременно - IBM ThnkPad T60. Тръгва Visual Studio, даже бая задачи изреших на него. Е, не върши работа за основен, но в моя случай се оказа идеалната бекъп машина, а за тези пари е направо без грешка.

0
RumenVasilev avatar RumenVasilev 103 Точки

Lenovo z510 

Display: 1920x1080p 39,6 cm (15") Full HD 16:9 LED Display (matt);

Processor: Intel® Core™ i5-4200M Prozessor (up to 3,1 GHz);

Memory: 16 GB;

Storage: 508 GB Hybrid HDDSSH + 256 GB SSD (в caddy- то, вместо cd/dvd burner- a)

Video cards: Intel® HD Graphics 4600 & NVIDIA GeForce GT740M

След известно време ще го ъп- на до 32 ГБ и 512 SSD. Като цяло  няма програма или игра, която да ми се опре. Бях раздвоен между моя и y510p като на колегата зонтак, но z510 ми харесва повече на външен вид, а все пак ще се взирам доста в комп- а и е хубаво на човек да му харесва. Като пари г/д ми излезе около 1500 лв., всичко е взето от Австрия, същата конфигурация + ъпгрейда в България щеше да ми излезе над 2000 лв. Общо взето батерии за дистанционното не бих си купил тук от магазина, имам много ниско мнение за техниката в БГ, имам възможност да пазарувам от немския амазон и от избрани магазини в Австрия и Германия и разликата е осезаема.

Идеята за шерване е супер, може да бъде много полезна на всеки на когото му предстои такава покупка :) 

 

0
Keeper avatar Keeper 18 Точки

Sony Vaio (VGN-NW21EF)

  • 4GB RAM
  • 1GB AMD
  • 2.1 GHz
  • 500 HDD
  • 15.5"
  • Windows 7

DELL (Inspiron 15)

  • 8GB RAM
  • 1GB Intel(R) HD
  • 1.9 GHz
  • 700 HDD
  • 15.6"
  • Windows 7

HP (110-210FB)

  • 6GB RAM
  • 2GB Intel(R) HD
  • 2.6 GHz
  • 1TB HDD
  • Ubuntu 12.10

С една дума. Всеки изпълнява отделна функция. Най-много разчитам на линукса защото се доказа като най-стабилен (въпреки, че съм му подкарал убунту).

1
denizco avatar denizco 1 Точки

Да хубаво е да има човек няколко машини ...

Първоначално ми беше чудно ... Цели три не са ли много ... до оня ден :)

В големите жеги, творейки върху домашното Loops... след 3 часа работа лаптопа ми просто умря . Продължих да пиша с настолната машина, добре че преди време просто така да разгледам си бях свалил VS Ultimate ... и работата продължи.

Зададох си въпроса добре де ами ако умре ден преди изпита ... какво правиме ?

Просто сега чак започвам да разбирам и хората на което писането на код им е професия - нужни са алтернативи, като се строши първия лапнитоп ... хващаш втория по реда на номерата :)

Наистина не са нужни N на брой, но за професионалисти, мисля че конфигурацията 2 лаптопа+1 настолна е добра .

Настолната с 2  монитора 21 inch+ ...  :) 

Колкото повече толкова повече .

Поздрави.

 

 

0
iliev72 avatar iliev72 147 Точки

Аз тук не виждам машини , а лаптопи !

И не виждам какво има да му се избира на един лаптоп.

Но ако все пак си говорим за РС ето го и моето

Case - CM HAF 912

MB - Asus Crosshair III Formula - вече стана на бая години , но  не ми се разделя с него(аудиото картата не е вградена и е Creative)

CPU - AMD Phenom II X4 965 BE(Black Edition)

RAM - 2*2GB KITCorsair - и тук е време за смяна , но засега върши работа wink

HDD - WD 750GB Blue

CD/DVD - Asus DRW-22B2ST

VC - Palit GTX560TI Sonic 1G D5

LCD - Asus PA246Q

KB - Microsoft Bluetooth Mobile Keyboard 6000

Mouse - Microsoft Wireless Mouse 5000 

4
BoYaN avatar BoYaN 336 Точки

Здравейте,

това е лаптопа , който си взех преди 4 години и го харизах на майка ми.

Струваше 2300 витринна цена (2008 откогато е модела) ама на разпродажба го боднах за 400лв.

 

Настолния:

ASUS M5A97

AMD Athlon II 640 x4 3GHZ

4Gb Kingston

250GB HDD (наследство от 1-вия ми комп 2004г. ДА - работи и няма лоши сектори)

ASUS HD6670 1GB DDR5

Общо: няма и 500лв

Това са моите сиромашки машини ама каквото ми се налага да подкарам върви идеално:

Всички игри на Blizzard на High, а на лаптопа на Low (в много редки случай ще седна на него да играя, че "геймърски" и "лаптоп" са две понятия дето не ми се вързват помежду си)

В бъдеще пари за PC, Лаптоп и Смартфон не мисля да давам. laughing

0
gzvezdov avatar gzvezdov 32 Точки

Здравейте!

От две години използвам латоп Samsung NP300E5Z. Характеристиките накратко са:

NP300E5Z specs

Processor

  • Intel® Core™ i5 Processor 2430M (2.40GHz, 3MB L3 Cache)

Graphic

  • NVIDIA® GeForce® GT 520MX Graphics, Optimus™ technology
  • 1GB gDDR3

Display

  • 15.6" HD LED Display (1366 x 768), Anti-Reflective

Memory

  • 4GB DDR3 System Memory at 1,333MHz (4GB x 1)

Направил съм само едно подобрение по него, от което съм много доволен и препоръчвам на всеки да направи на своя колмпютър или лаптоп, ако има възможност. Смених стандартния за модела 500gb HDD 5400rpm на Seagate с 240gb SSD на Intel. Засега 240гб ми стигат, но се надявам цените на SSD-тата да паднат още и да си взема 500гб.

Може да направите такъв ъпгрейд и на по-стара машина. Благодарение на SSD-то всичко работи в пъти по-бързо.

Препоръчвам ви следните марки SSD-та: Intel, A-data и Samsung.

 

4
SnowflakeTD avatar SnowflakeTD 2 Точки

Според мен в момента наистина най-големия ъпгрейд е SSD. И аз скоро ще последвам твоята стъпка:)

0
lets_c0de_247 avatar lets_c0de_247 9 Точки

Разумна цена за лаптоп е в диапазона от 1300-1400 до към 2300.
С уговорката, че толкова много пари (2300) се дават единствено за ThinkPad T серия, което е ултимативната работна машина в средния клас. Охлаждане, изработка, характеристики. По-висока цена от тази е неоправдана и безсмислена. Лаптопът по никакъв начин не може да се състезава по производителност с един десктоп. Ето хубав пример:

 

Лаптопът от първия пост трудно не може да се мери с настолен компютър за около 1500 лева. На последния може да се сложи по-нов модел SSD (PCI-Express) и в скоро време DDR4 памет. Разликата в производителността и сега е в пъти отгоре. Експлоатацията също е важен момент. Поддържан лаптоп, на който се работи ежедневно по 8-9 часа, трудно ще издържи повече от 3 години. Температурите и прахта са основен враг на мобилните компютри. Често се случва лаптопчетата да работят на около 70-80 градуса за процесора и дъното. Че и доста отгоре. Докато при един десктоп цифрите са 35-45.

 

В крайна сметка моят съвет е всеки да си избере машина според нуждите и работното място. За СофтУни занятията и домашните, както и за умерена работа по лични проекти - 1600-1700 лева ще стигнат. Важно е моделът да е без външна видеокарта, която оскъпява допълнително и грее впечатляващо. Пък Епълските продукти са поне двойно по-спъкпи от реалната си себестойност, трудни за сервизиране, с особености в гаранционните условия и тн. Най-хубавото при тях е, че миналогодишен модел се купува с осезаема отстъпка в Щатите (посоченият Мак е за максимум 2500 лева) и когато човек разбере на какви цени се продават тук, моментално може да се отърве на печалба.

 

 

 

 

3
v1ppers0nn avatar v1ppers0nn 234 Точки

Ако ще цената ще е 2300 според мен по добре е Asus ROG G550 . Или още някой лев и G750.

0
lets_c0de_247 avatar lets_c0de_247 9 Точки

Бизнес компютрите са предназначени за работа, твоят е за игри. А лаптоп и игри = 90-100 градуса.

 

i7 грее значително повече от i5, а производителността на втория е достатъчна

Видеокартата е ясна, далеч от лаптоп. Игри на лаптоп практически е възможно, но крайно непрепрепоръчително.

4 клетъчна батерия!!! Да коментирам ли?

Няма ОС. За компютър над 2000 това е престъпление.

1 година по-малко гаранция, няма гаранция "На следващия Бизнес Ден"

Няма оптично у-во

Клавиатурата е с подсветка, която бързо ще замине, а и не е удобна за работа.

Модулите с памет към този модел са 1x 4096MB + 1x 8192MB. Не, благодаря.

 

Общо-взето: горният Мак(по нашенските цени) и този Асус са точно определение за лоша инвестиция.

 

 

 

4
v1ppers0nn avatar v1ppers0nn 234 Точки

Написъл съм СПОРЕД МЕН! Никога няма да дам толкова пари за такъв лаптоп какъвто ти посочваш ;) ... да аз ще си взема и за 3000 лв, айде убеди ме, че е грешка. 

-1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.