Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Reath avatar Reath 188 Точки

Нека покажем машините ни

Здравейте!


  Предлагам в тази тема всеки да постне с каква машина работи, дали му върши работа, колко му е излязла и т.н.

По този начин също ще можем да помогнем на тези, които тепърва ще си купуват машина да знаят какво би им свършило работа и към какъв ценови диапазонд да се ориентират.


Аз лично съм с Apple Macbook Pro Retina 15 Late 2013
Характеристиките са му следните:
  

  • Display:
    Retina display: 15.4-inch (diagonal) LED-backlit display with IPS technology; 2880-by-1800 resolution at 220 pixels per inch

  • Processor:
  • 2.3GHz quad-core Intel Core i7 (I7-4850HQ) processor (Turbo Boost up to 3.5GHz) with 6MB shared L3 cache

  • Memory:
    16GB of 1600MHz DDR3L onboard memory
  • Video cards:

    • Intel Iris Pro Graphics
    • NVIDIA GeForce GT 750M with 2GB of GDDR5 memory and automatic graphics switching
  • Storage:
  • 512GB PCIe-based flash storage
  • Battery:
    Built-in 95-watt-hour lithium-polymer battery

 

Цената няма да я коментирам, всеки сам знае какво може да си позволи и какво не. Мога само да кажа, че характеристиките са му предостатъчни за в момента, ще видим колко години ще ми издържи инвестицията. Интересно е, че ако тока в СофтУни спре по време на изпит на малко от колегите лаптопите ще продължат да работят след 4тия час. На моята машинка от Епъл и дават 8 часа movie playback/web surfing, което естествено е при идеални обстоятелства, аз лично ги докарвам 7 часа при автоматичен brightness без проблем. Включа ли и Sublime-а да бачкам, няколко браузъра за тестване под различни engine-и опирам до около 6 часа, което пак за мен лично е идеално. Харесва ми, че е доста преносим, не е от най-леките (все пак е сериозна машина), 2 килограма е, но е ужасно тънък - няма 2 см. във височина. Няма да започвам да говоря за операционната система защото всеки сам за себе си решава кое е по-добро за него, тук сме в категория "Хардуер" и нека запазим съдържанието на темата именно такова.

Благодаря за вниманието!

 

-5
Хардуер
Mkey5 avatar Mkey5 16 Точки

Това е моята машина ACER - http://www.laptop.bg/laptops-acer-Aspire_V3_772G-acer_aspire_v3772g_NX_MMCEX_002
тук има и характеристиките. Много съм доволен. Имах малко неприятности с Windows 8.1 , лаптопа се продава без операционна система и когато от магазина ми сложиха (пиратска) , дори Visual Studio-то не можеше да се инсталира , даваше бъгове , предполагам ,че е било от релийза на Windows-a. След като го преинсталирах с Windows 7 , нямам никакви проблеми. Много съм доволен от скоростта , направо лети. :)) 

0
AleksandurSeferinkin avatar AleksandurSeferinkin 333 Точки

Processor -> AMD FX8320 8 core 16MB cache 3.5Ghz(4.0 oc)

RAM -> 2x4GB Kingston Hyper-X 1866Mhz

HDD -> 1TB WD blue

MB -> Asrock 990FX Extreme 3

GPU -> AMD HD 7850 1GB

PSU -> SAGA + 450W

0
stanislav.bozhanov avatar stanislav.bozhanov 34 Точки

Леново X230 таблет.

- 13.2 инча
- i5 3320M
- 12 GB RAM
- 256GB SSD Samsung 840 pro 

Взех го втора ръка за 1300лв в перфектно състояние преди 2 години и  до ден днешен трябва да инвестирам над 2000лв за по-добър, така че беше страхотна инвестиция :)) Перфектна адски бърза и лесно преносима машина за един софтуерен инженер.

1
tdsamardzhiev avatar tdsamardzhiev 77 Точки

Страхотна машинка, особено ако е версията с IPS матрица.

0
stanislav.bozhanov avatar stanislav.bozhanov 34 Точки

Yup, с IPS. Много добре се сработва с Linux. Те са с Linux certification

0
iliyan avatar iliyan -1 Точки

Pentium III 900 Mhz

синхронна DRAM 128 МВ

Търся JAZ устройство на секси

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.