Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Xadera avatar Xadera 5 Точки

Какъв е смисълът тестовете да са толкова прикриващи??

Мисля, че вместо да си губя 2 часа да търся къде ми е грешката (ненаучавайки нищо ново) или просто да пиша във форума и да ми кажат къде ми е грешката, ще е по-добре да сложите проверки. Не е нужно да са подробни като в baisc-а, ама поне някакъв вход да показват. Разбирам, че нa изпита така или иначе тези проверки няма да ги има, но нали целата на упражненията е да разбера къде са ми грешките за да не ги допускам. 

-1
Fundamentals Module 26/01/2017 00:48:16
Luko193 avatar Luko193 342 Точки

Целта на тези тестове е, за да се замислиш къде точно бъркаш и да се научиш да мислиш за граничните случаи. В реалния живот никой няма да ти каже къде точно бъркаш, а сам трябва да намериш грешката.

2
Xadera avatar Xadera 5 Точки

Това е ясно, ама в реалният живот предполагам ще имам поне някакви "симптоми" и г/д ще знам накъде да се ориентирам. Просто стигам до там, че 10 минути пиша програма и 2 часа търся къде съм изпуснал една запетайка. Хубаво, ама какъв е смисълът от това, като логиката на програмата ми работи? 

0
26/01/2017 00:54:14
gdurankiev avatar gdurankiev 982 Точки

Да спреш да пропускаш запетайки :) 

3
Chetiov avatar Chetiov 5 Точки

За да знаеш дали си пропуснал запетая е добре на първо време да знаеш че ти трябва такава. Целта на курса е да се учим а не да си губим времето с безсмислици от рода на напишете програма която умножава 2 по 3 което е равно на 6 а в същото време един от тестовете в джъджа да е 97777521212121 по 545554400122 и човек да се чуди и губи време да търси каде гърми ненаучавайки нищо ;-)

0
Viktor.Mirev avatar Viktor.Mirev 23 Точки

Както е споменал и колегата, тестовете обхващат и гранични и екстремални случаи. Те са важни , защото понякога не биват покривани от програмата, си съществуват в нормалния свят. Представи си имаш цикъл и ако точно накрая нещо си бил объркал брояча , а от него зависи дали ще се излезе и влизаш в безкраен цикъл и програмата ти заминава. Това е амо пример какво може да стане. В реалния свят някакви ситуации може да са описани от дадена задача и да пасват, но може да има такива , които не , и трябва да се направи нещо, което работи винаги. Това е полезното и човек с многото чудене кое къде е грешно научава страшно много и така затвърждава и по-добре разбира какво пише и какво прави.

0
Lcyuna avatar Lcyuna 0 Точки

Чесно казано съм съгласен с колегата. В момента решавам изпита от март 2016. На първа задача и двата ми нулеви тестове минават, само че в judge получавам само полвината точки, което ме навежда на мисълтта, че има сложени и някакви отрицателни стойности или нули, и е някакво кофти да чакам до събота да питам, лектора, "абе може ли да ми допишеш логиката така, че да работи с кода който съм написал до момента". Определено ще е много по-оферта ако може да се гледа input-ът.

0
ibosev avatar ibosev 54 Точки

Има 2 типа хора - такива, които си четат условието буква по буква, внимателно, има и такива, които гледат табличката с разясненията и нулевите тестове първо и направо започват да решават. Аз съм от вторите. Винаги си скубя косите за това :) В задачите винаги (99% от случаите, да бъдем точни) е записано какво ще се подава като вход. След като изрешиш определено количество задачи в джъдж, ще му хванеш цаката. Примерно, в повечето случаи, последните 2 теста са за най-големите числа и се гледа дали превърта int-a, да кажем. Т.е. подават ти от 0 до 100 числа на входа, ти ги обработваш, като може по условие да се налага да ги събираш, умножаваш и т.н. и накрая изхода се оказва, че не ти е Integer резултата, а вече ще трябва да помислиш дали не е я Long, я BigInteger... Свиква се, спокойно.

3
vancho avatar vancho 430 Точки

Хахах и аз съм така колега...гледам табличката.

0
revasion avatar revasion 4 Точки

Няма смисъл. Само чудене и никаква полза. Понеже работя в някаква степен това ще кажа, че главният проблем е, че някой не ти е обяснил нещо. И въпреки, че тук много добре го симулират няма никакъв смисъл. Не виждам защо ще се създава излишно напрежение и губене на време в нещо безсмислено. Според мен трябва да се усложняват задачите, а не да се търсят начини да заблудиш някой. Тотално безсмислено е да се бъхтиш за 5 реда код, който не прави нищо. Смятам, че когато са ти добри намеренията и резултата ще е добър, а когато се опиташ да прецакаш някого никой не печели нищо. Хубав ден.

0
26/01/2017 10:16:03
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.