Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

atanassov966 avatar atanassov966 0 Точки

Square of Stars

Здравейте !
Въпроса ми в тази задача е по-скоро относно самите вложени цикли, отколкото самото и изпълнение.
След доста главоблъскане да си намеря грешката в сорс кода / на принципа проба - грешка , без да се повлиявам от външни източници / , установих, че е била в къдравите скобички, които маркират тялото на втория цикъл. Без тях задачата върви перфектно, но не мога да си обясня защо те не са необходими.. единственото, което ми идва на ум е че при поставянето им, пръвия цикъл не може да достъпи до втория / грешна логика ? :D /

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;

namespace Spacesquare
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            var n = int.Parse(Console.ReadLine());
            for (int r = 1; r <= n ; r++)
            {
                Console.Write("*");
                for (int c = 1; c < n; c++)
                
                    Console.Write(" *");
                    Console.WriteLine();
                
            }
            
        }
    }
}

 

 

Тагове:
0
C# OOP Basics
krasi1105 avatar krasi1105 380 Точки

Когато декларираш проверка или цикъл можеш да сложиш кода, който искаш да се изпълни между къдрави скоби или ако е по- кратък можеш да пропуснеш скобите и да го сложиш на същия или следващия ред. Както си го направил трябва да се изпълнява само принтирането на " *" във втория цикъл, а може би когато си пробвал с къдрави скоби си сложил и новия ред, който трябва да е накрая на първия цикъл.

0
25/02/2017 13:21:43
yana_neykova avatar yana_neykova 3 Точки

Здравейте,

 

Аз също имам проблем с тази задачка.

Когато я пускам във VBA , всичко е точно и тръгва веднага.

Когато я пусна в Джъдж, ми дава 0/100.

 

Може ли малко помош къде е грешката?

Ето и кода: http://pastebin.com/qhq3ebaG 

 

Благодаря предварително!

0
Bullsized avatar Bullsized 153 Точки

сложи си фор цикъла в { }, понякога помага за четенето от джъджа
освен това редовете със спейс между тях (пр: *       *) си ги направи
три отделни, с Console.Write едно под друго. Иначе вярно изглежда решението ти!

0
Bullsized avatar Bullsized 153 Точки

http://pastebin.com/mrFKTSEK

защо са ти два цикъла? разгледай първия и последния ред отделно ;)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.