Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

zerefel avatar zerefel 70 Точки

Проблем при компилация с Visual Studio 2012

Здравейте, 

От ивестно време имам проблем при компилацията на код.

Изглежда, че Visual Studio заключва файловете на проекта по време на екзекуция, което е нормално и разбираемо, но след това не ги отключва (може и да не ползвам правилните думи, моля да ме извините) и при повторен опит да пусна програмата през дебъгера ми дава 10 грешки с текст:

"Could not copy "obj/Debug/ProjectName.exe" to "bin/Debug/ProjectName.exe".

От StackOverflow и други източници научих, че следния код добавен в Pre-build events на проекта би трябвало да реши проблема:

if exist "$(TargetPath).locked" del "$(TargetPath).locked"

if exist "$(TargetPath)" if not exist "$(TargetPath).locked" move "$(TargetPath)" "$(TargetPath).locked"


Е да, ама не. Каквото и да опитвах, и да правих, все същото. 

Изключително досадно е при дебъгване, защото най-често се налага да промениш само една променлива или в случай, че си изпуснал някоя скоба, да се върнеш и да я сложиш, а после VS ти казва "опитах 10 пъти да копирам това в онова и не успях, а да, всеки retry костваше 1000ms". 

Ако някой се е сблъсквал с този проблем и е намерил решение, моля да го сподели.

Тагове:
Yulia avatar Yulia 1346 Точки

Отдавна не съм писала на Visual Studio, но не се ли случваше това когато просто се опиташ да стартираш програмата, когато тя вече е отворена? В смисъл - може да е тривиално, но да имаш някоя конзола отворена(или няколко...) и просто да трябва да ги затвориш преди да build-неш наново.

0
zerefel avatar zerefel 70 Точки

Точно така, случва се и тогава, но при мен проблемът е че се случва дори когато спра програмата, независимо дали ще затворя конзолата или ще я спра през дебъгера. 

Процесът ConsoleApplication.vschost си стои в таскмениджъра, а като му дам End Process или End Process Tree просто се появява отново след няколко секунди.

Пробвал съм да давам Clean Solution и да ребилдвам програмата, но рядко сработва. 



UPDATE: Свалих и VS 2013, update-нах уиндоуса до Service Pack 1, но нищо не бачка... 

JAVA IT IS

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.