Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

IvayloSlavov avatar IvayloSlavov 5 Точки

JA1 - 01. Average Color - Може ли да получа inputs на различните тестове?

Привет,

Имах неудоволствието доста пъти да resubmit-на решението на JA1 01. Average Color докато не мина на 100%. Ще се радвам ако получа всичките user inputs за да си поблъскам главата какво чупеше предните ми (изглеждащи като работещи) решения.

Поздрави

Тагове:
0
C++ Programming 26/03/2017 19:59:44
MartinBG avatar MartinBG 4803 Точки

Мога само да предполагам какви са били проблемите - грешки при парсването са по-малко вероятни, отколкото грешки при пресмятанато и най-вече при извеждането на резултата (очакват се # и точно 6 16-чни цифри). При мен решението се получи доста лесно, почти на шега, докато се настройвах за решаване на задачите. Едва ли съм оцелил най-доброто решение, но е кратко и лесно: http://pastebin.com/KG384j0e

0
IvayloSlavov avatar IvayloSlavov 5 Точки

Ами при мен проблема беше със сигурност в конвертирането от int към hexadecimal, след успешно пресмятане на резултата. Смених си подхода и всичко тръгна, но не виждам какво му е имало и на стария. Там ползвах тази функция:

char getHex16(const int& x) {
    char result = x;
    if (x > 10) {
        result += ('a' - 10);
        return result;
    }
    result += '0';
    return result;
}

Всички тестове без 4 минаваха, което ме озадачи доста.


В последствие го замених с това, което вече сработи:

 

const string HEX = "0123456789abcdef";

. . .

cout << HEX[x/16] << HEX[x%16];


 

0
gydigydi avatar gydigydi 12 Точки

Твоята програма защо не ми се компилира ?

stoi not declared in this scope

codeblocks 16.01 с цъкнато C11 в настройките на компилатора GNU GCC Compiler

 

0
MartinBG avatar MartinBG 4803 Точки

И аз имах проблем с компилатора, който се инсталира с Codeblocks с тази (a и други) команда. В интернет има по-детайлна информация. В крайна сметка аз си изтеглих нов компилатор за Codeblocks, в който тези проблеми са изчистени. Visual Studio няма проблем с кода, в Judge също минава. 

0
27/03/2017 13:10:30
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.