Loading...
miroLLL avatar miroLLL 95 Точки

[Technical Issue] Visual Studio - Проблем с инсталацията

Здравейте,

днес си изтеглих 2 .exe файла за инсталация на Visual Studio Express 2013, но при стартиране на .exe файла не се случва нищо, самата инсталация на Visual Studio не тръгва..

Файловете са свалени от следните два линка -

Microsoft

Visual Studio

Операционната система ми е Windows 7 Ultimate (64bit). Имам и инсталиран Microsoft .NET Framework 4.5.

Ако някой има решение на проблема, ще се радвам да сподели.

Тагове:
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Виж дали ще стане от този линк - ЦЪК.

Безплатната версия е отляво. Логнат съм си в майкрософтския профил, така че се надявам линка да не се чупи...

1
miroLLL avatar miroLLL 95 Точки

Аз именно него тегля от сайта на Visual Studio. Свалям самия файл, но при стартирането му ми показва прозорец с надпис "Visual Studio" в сив background за секунда и изчезва и до там ... Просто нищо не се случва след старта на .exe то ...

0
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

А с .iso-тата как стоят нещата?

1
miroLLL avatar miroLLL 95 Точки

Маунтвам исо-то и пак същата работа. Нито run-ва setup-a нито нищо ...

0
RosenKrumov avatar RosenKrumov 203 Точки

Здравей, 

не съм запознат с проблема ти, но бих те посъветвал да си изтеглиш Ultimate версията, ако имаш възможност. Има я по разни известни български сайтове (да не им правя реклама). Аз лично си изтеглих Ultimate от сайта на Microsoft и скоро разбрах, че е 90-day trial и ми искаше код, но в Google лесно се намират, особено, когато разбереш, че ти е изтекъл лиценза по време на лекция. Искам да ти кажа, че ако имаш възможност, не си усложнявай живота с Express версията.

Успех :) 

3
miroLLL avatar miroLLL 95 Точки

Добре ще пробвам, благодаря! Visual Studio-то ми трябва да изкарам подготвителното ниво и разбира се да се подготвя за входния изпит за академията през август. Курса ми започна преди 10 дена, но имах проблеми с машинката и чак сега започвам да се подготвям. И едва вчера разбирам, че не мога да си кача Visual Studio. Ще пробвам Ultimate версията да видим, може пък да стане.

0
miroLLL avatar miroLLL 95 Точки

Не знам, но явно проблема ми е по-голям от очакваното. Защото няма значение коя версия на Visual Studio ще изтегля, нито една не тръгва. Вероятно самата платформа не може да бъде инсталирана, знам ли ... Ако някои има идеи, нека да сподели, защото малко закаснявам с уроците, времето напредва, а не искам да пропусна сроковете.

0
gudov avatar gudov 274 Точки

Пробвай да си махнеш firewall-а на ОС-а, не виждам, какво друго може да прави ядове...

1
miroLLL avatar miroLLL 95 Точки

Същата работа и със спусната и с вдигната Firewall. :X

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Инсталиран ли е SP1 на уинудоса?

Изпълнени ли са всички системни изисквания за инсталация на Visual Studio-то:

Supported Operating System

Windows 7 Service Pack 1, Windows 8, Windows 8.1, Windows Server 2008 R2 SP1, Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2

Hardware Requirements:

      • 1.6 GHz or faster processor
      • 1 GB of RAM (1.5 GB if running on a virtual machine)
      • 5 GB of available hard disk space
      • 5400 RPM hard drive
      • DirectX 9-capable video card running at 1024 x 768 or higher display resolution


Additional Requirements:

      • On Windows 8.1 and Windows Server 2012 R2, KB2883200 (available through Windows Update) is required
      • Some features require Internet access
      This version of Visual Studio works best with 

Internet Explorer 10  or higher. If Internet Explorer 10 is not installed on your computer, some features  might not work as expected.

1
miroLLL avatar miroLLL 95 Точки

Разбира се , че ги покривам.

Windows 7 Ultimate Service Pack 1 / System type 64-bit.

Quad core 2.60 GHz.

8GB of RAM

Free space, колкото си поиска..

7200 RPM hard drive

DirectX v11.

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Хм..., нещо специфично е явно за твоята машина...

Ако имаш инсталирани антивирусна програма и файруол - пробвай да ги спреш временно и опитай пак инсталацията...

1
miroLLL avatar miroLLL 95 Точки

Странното, е че нямам антивирусна програма и проверих дали проблема идва от FireWall-a, но и от там не е ... Адската мистерия :Д

0
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки
Дали не се нуждае от java инсталацията? Имаш ли инсталирана такава и добавил ли си я в system environment. Аз на моят компютър винаги инсталирам java jdk. Както спомена колегата провери дали имаш и Service Pack 1.
1
miroLLL avatar miroLLL 95 Точки

Имам и Java и JDK още от преди това.. Покривам и минималните изисквания. Идея си нямам :Х

0
miroLLL avatar miroLLL 95 Точки

Не знам вече, пробвах какво ли не, но без резултат. Обмислям варианта да преинсталирам ОС. Какво ще кажете ?

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Много странен проблем. С други програми имал ли си проблеми? Пробвал ли си да инсталираш нещо друго тия дни?

Може да пробваш следните неща (long shot):

  • Ъпдейтни IE ако е версия под 10; всъщност ъпдейтни го направо до 11 ако е по-стар.
  • Ако .exe-то ти е в C, премести го в друг партишън и пробвай пак да го стартираш.

Вероятно няма да помогнат тия неща. Виж в Event Viewer какво пише след като пробваш да стартираш инсталацията, там може да има инфо.. 

Може да видиш и ТАЗИ тема, разискват подобен проблем.

1
miroLLL avatar miroLLL 95 Точки

Почти всичко пробвах... Не става и не става, при отваряне на setup-a не се случва нищо..

0
RosenKrumov avatar RosenKrumov 203 Точки

В такъв краен случай пробвай да си сложиш по-стара версия. Мисля, че всичко от 2009-2010 насам ще ти свърши отлична работа. От 2010 включително съм убеден, но не знам от по-долните версии до коя можеш да си позволиш. Та пробвай с някоя по-долна и пиши пак. :)

1
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Изглежда опиташ да инсталираш ъпдейт, а не основната програма. Пробвай с това - ЦЪК.

1
miroLLL avatar miroLLL 95 Точки

Няма оправия.  Самата инсталация на Visual Studio 2010 тръгна, чрез маунтване на образа от DaemonTools, след това обичайното Next>Next>Accept with License> тръгна за няколко секунди и изпра следния надпис.

Link to dropbox

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.