Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

e.manolov avatar e.manolov 80 Точки

C# Advanced Exam 19 June 2016 - Cubic`s Rube

Колеги, може ли малко помощ с тази задачка. Нещо не мога да разбера самото условие , затова и нямам написан код. Ако може да ме насочите с нещо.

Благодаря ви предварително.

Тагове:
0
C# Advanced
rosen.ivanov avatar rosen.ivanov 130 Точки

Това видео изгледа ли го? Колегата Валентин Димитров разяснява условията на задачите.

-1
DragomirProychev avatar DragomirProychev 7 Точки

Основното нещо , което би те затруднило в тази задача е, че за разлика от матриците, които изучавахме, тук кубчето представлява тримерна матрица (int [][][]). В началото се приема размера на матрицата и спрямо него се инициализира матрицата (представи си я като куб), като стойността във всяка клетка в началото ще бъде 0. След това на всеки ред, преди да се подаде команда Analyze се подават 4 числа, 3 от които са съответните измерения в матрицата (примерно при (2 3 1) : matrix[2][3][1]) и четвъртото е с колко да се увеличи стойността в тази клетка. Отделно имаш ограничения че тези 3 числа може да сочат към клетка извън матрицата и стойността на всяка клетка може да бъде увеличавана само веднъж. Накрая обхождаш всички клетки и принтиш общата сума на стойностите в клетките и броя на тези клетки, които са останали непроменени (имат стойност 0).

0
16/06/2017 15:41:24
e.manolov avatar e.manolov 80 Точки

Благодаря ти за разяснението. Просто до момента не сме решавали / или поне аз задача с тримерна матрица и много не можех да си го представя.

rosen.ivanov - в това видео, което ми подаваш ти , колегата Валентин обяснява други задачи. Тази я няма , тъй като е изпитна.

0
16/06/2017 21:38:20
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.