Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Hristo_Penchev avatar Hristo_Penchev 389 Точки

[Technical Issue] Linux - Помощ при настройките

Здравейте,

Почнах да гледам курса по Джава. И тъй като Наков препоръча да сложим Линукс, реших да го послушам. Но понеже ме беше страх да не оплескам нещо, реших да си направя Virtual Box Oracle и там сложих Убунту. Но поради някаква причина, дори да пусна машината на цял екран, линукс десктопът ми пак е малък и стои в центъра. Опитах да му сменя резолюцията, но не ми даде такава опция. На падащото мени няма друго. Не съм съвсем грамотен в тези неща, тепърва се уча. Има ли някой по-навътре в системната администрация, който може да помогне?
Благодаря предварително.

0
Общи приказки
Anonymous:
Темата дублира съществуващи теми.
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Има тема във форума за това как да си направиш виртуалната машина. Там е описано кои опции трябва да направиш, за да стане на цял екран. Трябва да се пипнат две опции на машината и освен това трябва да се инсталират guest additions.

Ето TEMATA.

Между другото аз VirtualBox така и не подкарах. Опитвах многократно, накрая вече и самата програма не щеше да зацепи. Не искаше да инсталира Ubuntu-то, пък не ми даваше опция да сложа 64 битово (макар че съм направил каквото трябва в биос и спрях уиндоуската програма) и какво ли не. Сложих си VMWare Player, никакви настройки не съм му променял, подадох му 64 битовото Ubuntu и тръгна веднага. Никакви ядове. 

 

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Мисля, че по-нататък в лекциите Наков започна да работи на Еклипс под Уиндоус, защото с виртуалната машина постоянно имаше някакви проблеми.

По мое мнение да работиш под виртуална машина си е доста тегаво, особено ако нямаш достатъчно рам. Аз или бих работил с Еклипс под Уиндоус или бих отделил място на хард диска и инсталирал линукса наравно с Уиндоус.

Инсталацията на Убунту не е сложна, даже е доста интуитивна - трябва да се внимава само с избора на партишън от хард диска където да бъде инсталирана операционната система. Може да заделиш предварително под уиндоус два партишъна примерно - 20 гб. за основен дял и 2 гб. за swap дял /повече не ти е необходим/. При инсталацията на Убунту ги посочваш за root дял /означава се с "/"/ и swap дял, задаваш форматиране на root дяла в ext3 файлова система.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.