Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

СофтУни конф - 11-12 октомври 2014 - има ли навитаци?

Здравейте приятели,

Планираме да организираме отново СофтУни конференция: на 11 и 12 октомври 2014. Още не е ясно къде, както и каква ще е програмата, но първо искаме да проучим какво очаквате вие - студентите на СофтУни. Отново ще уговорим студентска цена (под 100 лв. за 2 дни all inclusive).

  • Ще се включите ли?
  • Каква лекция искате да видите?
  • Дайте предложение какво да подобрим?

* сменихме датите за 11-12 октомври

55
Events 17/08/2014 15:09:51
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки
Best Answer

Имаме потвърждение за датите:

  • 11-12 октомври
  • хотел Рила, Боровец
  • цените ще са същите

Очаквайте скоро програма. Планираме около 17 лекции.

11
23/08/2014 20:17:02
IvoGluhchev avatar IvoGluhchev 13 Точки

За с двете ръце!

0
23/08/2014 20:17:40
mihayloff14 avatar mihayloff14 824 Точки

Мисля, че определено бих се навил за това, тъй като нямах възможност да присъствам на първата конференция. Това би било чудесно и естествено се надявам да е съобразено с графика на ниво #1, за да може новобранците да се възползваме от това. smile

Относно лекциите, не съм много запознат какви точно лекции и дейности са се правили преди, но би било хубаво да има и практическа част - някакъв workshop или нещо подобно.

1
Plami avatar Plami 373 Точки

Аз съм "ЗА". Последния път се получи доста добре :)

Може би е по-добре да не са толкова много лекциите и да имаме повече време за teambuilding. Ако сме пак в Боровец може би е хубаво да си направим и поход. Игрите, които Капитана провеждаше също бяха добри и е хубаво да се запазят.

2
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Включвам се веднага :)

Аз лично почти нямам забележки към последната конференция. Имаше неща, които не бях заинтересован от тях, но това далеч не означава, че не са се радвали на интерес от останалите.

На предната конференция много ми хареса лекцията на Ники и Иво за Ентити Фреймуърк - може би повече лекции от този тип - за новости или утвърдени стандарти от към библиотеки и фреймуърци - не само в .NET. Ако има повечко JS ориентирани лекции също ще е добре (за Single Page Applications например). 

Ще се радвам да видя и някоя лекция за Java 8, както и за Java фреймуърците и ORM-ите. 

Покрай Game Dev с C++ си мисля, че ще е добре да има и някоя лекция за Game dev с Unity 3D както и лекции за графичните библиотеки - Qty в C++ и Java например.

Всякакви лекции за автоматизация също биха били интересни - от автоматизирано тестване, до автоматизирано билдване на проекти (PHP/J/N/*Unit, Selenium, Ant, TeamCity, Phing, Grunt...)

9
f1mp3r avatar f1mp3r 35 Точки

Силно подкрепям Game dev с Unity 3D

5
Yulia avatar Yulia 1346 Точки

Има навитаци, разбира се! ;) А за лекциите - по-скоро е важно кои да са лекторите. Тогава всичко ще е интересно и забавно : ) Само да остане време и за малко сън някой следобед, хаха.

Иначе много ще се радвам ако има някоя тема в направление Security.

Едит: Мнооого искам да има тема за това какво предстои в JavaScript и по-конкретно какво ново ще има в EcmaScript 6 !

2
23/08/2014 20:29:25
HPetrov avatar HPetrov 822 Точки

Съня е забранен на такива мероприятия :D

On topic:  Твърдо "за" конф. Като suggestions по скоро бих посочил вече тези, които колегата RoYaL изброй.

1
xzq70r4 avatar xzq70r4 1 Точки

 Може ли да се запиша за конференцията, ако не съм студент при вас ?

0
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Всеки с интерес към програмирането може да се запише.

2
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Да, всеки може да се включи, дори "туристи".

4
xzq70r4 avatar xzq70r4 1 Точки

Тогавам съм "ЗА". Може и да навия още едно две приятелчета smile

1
felix_de_suza avatar felix_de_suza 100 Точки

Аз също не можех да присъствам на първата конференция и въпреки че гледах доста от нещата си е друго да си бил там и да си усетил нещата :) Този път обаче не мисля да пропусна и съм твърдо за!

0
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки
Това ли са окончателните дати?
0
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Ами засега тоеа са датите. Предстоят прдговори с хотелите да издърпами студднтски цени, но акп всичко минд пи план, това ще са датите.

0
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

На мен би ми било интересно да видя лекции за

секюрити решения при ASP.Net или PHP приложения,

настройки на XAMPP за конфигуриране на web среда, но практическа лекция (а не както последната лекция от Fast track курса, набързо споменати и накрая нищо в главата) и

всичко което свързва основните познания които имаме от ниво 1 с направата на един цялостен динамичен сайт

 

ПС> Ако мястото на провеждане е малко по-централно има голяма вероятност да се включа.

1
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

ТОва за конфигуриране на уеб средата моето предложение е да се премести към някой лайтнинг толк или Q&A, защото специално за РНР колкото мнения - толкова и правилни начини. Всъщност има само един неправилен начин и това е XAMPP/WAMP - за продъкшън среда пакетите са лошо решение :) Но това също е хубаво да се обсъди на подобен семинар. Даже бих се включил да говоря по темата.

2
Kibork avatar Kibork 87 Точки

Включвам се. Нямам забележки към първият СофтУни Конф.

Лекции, на които най - много разчитам:

Web, Mobile, ASP.NET.

Поздрави,

Димитър!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.