Loading...
user101 avatar user101 4 Точки

Tech module с Java или C#?

Здравейте колеги!

Видях, че този модул ще бъде преподаван на C# и инструкциите ще са само за този език. Аз понеже съм се записал с Java (бейсика ми беше на Java) имам няколко въпроса:

1: Проблем ли е да решавам упражненията/задачите и следователно - изпита на Java?

2: (Ако отговора на горния въпрос е - Да) Какво бихте ми препоръчали: Да си продължавам с Java-та и сам да си търся, как се правят нещата там, понеже има някакви разлики спрямо C# относно синтаксиса, разни методи и т.н.

Или - да си инсталирам Visual studio и да се уча да решавам този модул на C#, пък на следващия да си продължа отново с Java-та? 

Кое би било по-подходящия вариант според вас?

Поздрави.

Тагове:
0
Fundamentals Module 18/09/2017 20:06:42
fbinnzhivko avatar fbinnzhivko 1586 Точки

Можеш да решаваш изпина на Java.
Ако искаш да се занимаваш със Java след това.
Започвай да ровиш всяка задача от Programming Fundamentals как се решава на Java.
Ще научиш много повече неща сам по този начин.Задачи решени на JAVA.
В Tech Мodule ще се докоснеш задължително и до 4 технологии.

Ако решиш C# ето ти линк 100% от задачите от Programming Fundamentals на С#

0
18/09/2017 20:17:09
Jordan_Dobrev12 avatar Jordan_Dobrev12 336 Точки

Това с какъв език ще продължиш зависи само от теб. В tech модула,който мина(който започна май месец) имаше хора ,които решаваха задачите на Java. Може би ще има и други като теб , които са карали basics-a на Java , така че няма да си единствен.

То няма много кой знае какво значение - Java или C#. Нещата , които се учат са едни и същи , единствено синкаксиса е по-различен.

Едва ли ще има проблем ако решаваш задачите на Java. Попиши малко C# и ако ти хареса продължи с него , ако не продължи си с Java. Няма как да знаеш ако не опиташ. :) 

 

 

0
melik avatar melik 285 Точки

Привет.

1. Можеш да решаваш изпита на Java, не е абсолютно никакъв проблем. Аз бих ти препоръчал да се мъчиш, да си правиш задачите сам и ако имаш нужда от помощ, питай някой лектор или му пиши в социалните мрежи(винаги ще ти отговорят). Имаше хора от моят курс които пишеха само на Java и си взеха изпита  с 6.00 без проблем. Сега може да ти е по-трудно, но после ще ти бъде по-лесно!!!

P.S Можеш да гледаш предишни истанции на Java и тогава няма да имаш никакъв проблем.wink

Поздрави,

Мелик.

0
18/09/2017 20:30:42
Jeliozver avatar Jeliozver 356 Точки

Днес на първата лекция, трейнъра решава всички задачи и на Java. Каза, че и натък всички задачи ще се решават и на Java, но основния език от самите лекции ще си е C#. На изпита както са казали колегите ще може и на Java да се пише.

0
user101 avatar user101 4 Точки

Ок, благодаря ви много за полезната информация!!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.