Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Panayotov91 avatar Panayotov91 7 Точки

Несериозно отношение към курса PHP Basics

Здравейте, 

Нямам за цел да се заяждам тъй като много харесвам СОФТУНИ и съм ви много благодарен за нещата който правите но отношението ви към курса PHP Basics е супер несериозно. Няма яснота къде да се качват домашните което е недопустимо според мен.

Другото което е в миналите издания също е пълно мазало. Там липсват цели лекции и записи.

Тагове:
3
PHP Web Development Basics
simeon10 avatar simeon10 218 Точки
Best Answer

Здравей, домашните се качват в инстанцията на курса. В момента имаме малко забавяне, заради външни фактори, но скоро формите ще бъдат отворени и ще бъдете компенсирани с времето за качване. :)

0
ZTimofeev avatar ZTimofeev 1 Точки

Здравейте,

Това относно домашните и джъджа е ОК, но е "бял кахър". Наистина обаче е добре да се помисли за лектора - колегата fencho е напълно прав, че на г-н Михайлов трудно му се получава, а и е видимо, че и на него лично му е тегава тази роля. Нямам нищо лично към човека и се извинявам, ако по някакъв начин това би го обидило. Но не всеки професионалист в работата си му се отдава да говори пред хора, това си е изкуство. И дарба.

Пиша всичко това, защото мнението ми за нивото на преподаване и методиката в СофтУни са на супер високо ниво като цяло и сега се получава малко неочаквана ситуация. Разбирам ако курса беше безплатен като в Телерик - никой няма претенции, щото за без пари - толкова! Но тук си плащаме и сме в правото си да искаме възможно най-доброто ниво на преподаване. 

0
20/09/2017 17:29:26
simeon10 avatar simeon10 218 Точки

Имате право за много от нещата, които казвате. Боян има много опит в софтуерната индустрия, но все още няма много опит в преподаването в СофтУни. В началото всички трейнъри сме допускали пропуски, така че ви моля да му дадете време и шанс да се отпусне. Аз вярвам, че със експерти в областта като Боян и Веселин курса ще се получи много добре. Притеснението е неизменна част от това да преподаваш по начина по който се преподава в СофтУни. Аз имам година и половина опит, и този период за мен отмина, но си спомням как се чувствах на първия си курс, така че моля ви - търпение.

 

Поздрави,

Симеон Шейтанов.

4
ZTimofeev avatar ZTimofeev 1 Точки

ОК, съгласен! Наистина май прекаляваме доста с мрънкането. Разбира се, че ще проявим търпение. Още веднъж искам да се извиня аз лично на г-н Михайлов, пак казвам, по никакъв начин не съм искал да прозвуча грубо. Просто ще се радвам да получим дабра основа, за да може по-нататък да се гради стабилно върху нея.

1
dvdty avatar dvdty 497 Точки

Виж https://softuni.bg/trainings/1555/php-fundamentals-january-2017#lecture-4522, води ги Иван Йонков, и са много добре обяснени.

След това имаше PHP MVC Frameworks - март 2017. В никакъв случай не ги гледай. Изключително зле от страна на всичките лектори, които се изредиха след Иван.

1
fencho avatar fencho 35 Точки

Присъединявам се към казаното по-горе и добавям:

  1. Лектора явно не знае че има и онлайн хора за който трябва да повтаря въпросите, преди да отговори.
  2. Като попита дали знаят какво е ........., въпреки че някой в залата отговаря нещо си ( не се чува какво) да го обясни, защото има и онлайн студенти;
  3. Покажете на лектора как се работи с програмата ZoomIt за да може да зумва екрана, а не да се „кьорим” пред мониторите и да се чудим какво е написал и на коя програма. Като стартира дадена програма, да обясни коя е и поне веднъж да обясни от край до край как се конфигурира и работи с нея.
  4. Обяснете му че  е  по-добре да седне пред компютъра и като говори за дадено нещо да го маркира с мишката за да можем всички да разберем за какво говори. На камерата му се виждат само краката и не се разбира какво точно показва.
  5. Инструкциите за инсталация на Xdebug са за стара версия, и само по дадените в презентацията, не може да се инсталира и дава грешка. Загубих 2-3 часа, да открия как се прави, как да си избера подходяща версия....Ако целта на упражнението е била да открием сами пътя, да знаете че сте я постигнали!
  6. Винаги в залата има някой, който да попита нещо откъсано, нещо за свръх напреднали.... Нека не си разпилява мислите да обяснява, а да се концентрира върху лекцията. След заниманието може да останат заедно да му обясни.

Като цяло личи че лектора Боян Михаилов несъмнено разбира от PhP, но не му се получава с преподаването. Пуснете му видео на Светлин Наков, Иван Йончев, Николай Банкин, Кристиян Памидов, Николай Рогчев, Иван Иванов и др. за да види как трябва да се преподава.

Нищо лично, но така не се прави!

Поздрави

4
20/09/2017 14:06:54
Thedi avatar Thedi 200 Точки

Да добавя малко feedback. Говори се за мазаници,а когато почне да пише нов код той започва да пише директно между стария и по някое време почва да трие след което пак пише и за мен лично това е мазаница. Би било да се изтрие всичко при положение, че от стария вече написан код не може да бъде използвано нищо. 

Разбирам,че за него е нещо ново и го давам като creative feedback.

1
20/09/2017 17:23:26
mihailovygmail.com avatar mihailovygmail.com 8 Точки

Здравейте,

Сърдечно благодаря за искрените коментари от страна на fencho и Thedi! Съгласен съм с това, което пишете.  Въпреки, че изкарах цял курс в Софтуни за трейнъри да прилагаш на практика това как трябва да се преподава пред онлайн и офлайн публика се оказа по-трудна задача, отколкото си мислех, защото има много детайли (fencho ги е изброил), които трябва да се вземат в предвид. До тук съм преподавал в малки групи, където съм бил в пряк контакт с аудиторията, а случая е съвсем различен.

Боян Михайлов

 

 

4
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.