Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Petya avatar Petya 2461 Точки

Това е доста обширен въпрос. Първо, зависи твоето ниво на английски език какво е, колко се занимаваш с граматически упражнения, можеш ли да пишеш аргументативно, можеш ли да говориш разбираемо. Второ, зависи колко точки ти трябват, колко време си готов да отделяш за подготовка и т.н. По-конкретни въпроси според мен ще ти донесат по-точни отговори. 

0
quickben avatar quickben 966 Точки

това за говоренето е доста вярно, аз когато го правих незнаех, че трябва да си "въртя" езика и принципно говоря Английски като другаря Сталин и там ми писаха най-ниската оценка въпреки че всичко си е разбираемо просто искат да говориш с някакво произношение :) :) :)

asata да знаеш, че ако няма на кандидатстваш в чужбина няма смисъл да даваш 100$+- и сертификата важи само 2 години за тази цел.

0
boyanov avatar boyanov 65 Точки
Говоренето не се оценява само върху произношението. Ако са ти дали най-ниската оценка е имало и други причини.
0
quickben avatar quickben 966 Точки

оценката не е ниска, просто е най-ниската която имам от всички модули и според мен си искат някакво произношение ;)

However some problems with pronunciation and intonation may occasionally, cause difficulty for the listener.
0
asata avatar asata 8 Точки

Ето конкретни: 1. Мога ли да го взема за 1 ден?

2. Как се провежда изпита?

3. Как мога да се подготвя (има ли уроци)?

0
Petya avatar Petya 2461 Точки

Ето отговорите ми (като човек, който е взимал изпита):

  1. Дали можеш да го вземеш за един ден не знам, нямам идея какво ти е нивото.
  2. Изпитът има два варианта: Paper-based и iBT (Internet Based) - тоест или в хартиен, или в електронен вариант. Доколкото знам напоследък по-разпространен е интернет базирания, провежда се в реално време на компютър в изпитна зала, предварително определена за целта. В Американския университет в България (АУБ) правят такива изпити.
  3. АУБ предлагат и подготвителни курсове за изпита, но не мога да ти кажа колко струват, не помня.

P.S. Един бърз Google search и ще прочетеш всичко това на доста места.

1
asata avatar asata 8 Точки

Mерси за изчерпателните отговори!

0
boyanov avatar boyanov 65 Точки

Щом не знаеш какво е нивото предполагам че ще ти е доста трудно.

0
mihayloff14 avatar mihayloff14 824 Точки

Здравей,

Относно TOEFL не мога да ти кажа нищо конкретно, защото не съм се явявал на изпит за него. Но мога да ти дам личното си мнение относно сертификатите по английски. 

Дали ти трябва или не, ти си решаваш.

Лично аз, бих предпочел да се явя на сертификат за Cambridge, а не TOEFL, тъй като Cambridge сертификатите се признават за цял живот, докато TOEFL е 2 години (съдейки по отговора на един от колегите). Ако искаш да кандидатстваш в университет в чужбина, Cambridge също се признава (Ако изкараш Cambridge Advanced Certificate може да бъдеш приет в голяма част от водещите университети зад граница).

Да се явиш на изпит за Cambridge сертификат е по-скъпо. Около 300-350 лева струва. Провежда се на място в някои областни градове в България.

Подготовка за този сертификат се провежда в училища Европа или някой частен учител.

Осланяйки се на аргументите по-горе, смятам че е много по-изгодно да изкараш сертификат от Cambridge отколкото TOEFL. Може и да пропускам някоя подробност, ако има такава поправете ме. :)

0
Shade avatar Shade 33 Точки

Cambridge сертификатът би ти свършил перфектна работа при кандидатсване за работа, но голяма част от чуждите университети(американският в благоевград също) изискват TOEFL или SAT.

0
mihayloff14 avatar mihayloff14 824 Точки

ами за американски университети не знам, но в Англия мисля че голяма част от университетите приемат със CAE

0
beBoss avatar beBoss 507 Точки

За Англия: CAE, IELTS и TOELF,

За САЩ: TOELF и SAT

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.