Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

SharWinchester avatar SharWinchester 4 Точки

SoftUni и задочно обучение в друг университет

Здравейте, искам да попитам дали има някой, който учи в SoftUni с присъствена форма на обучение и едновремнно е записал задочно обучение в някой ВУЗ за диплома? Възможно ли е да се постигнат добри резултати в SoftUni по този начин? Обмислям варианта да запиша задочно обучение в някой по-нискоквалифициран университет, докато уча тук, за да взема бакалавърска диплома и след това да запиша магистратура. Извинявам се ако въпросът не е на правилното място или е неуместен. Поздрави.

0
Въпроси за SoftUni 29/10/2017 00:32:16
dvdty avatar dvdty 497 Точки

Аз се обучавам така, пиши ми на skype: dvdty_, ако имаш някакви въпроси.

0
SharWinchester avatar SharWinchester 4 Точки

Изпратих ти покана.

0
Hofhearted avatar Hofhearted 11 Точки

Здравей! Ще ти дам малко информация. В момента съм на programming fundamentals в СофтУни и първи семестър в БСУ. Предполагам в другите ВУЗове стоят нещата също така, ако не някой да ме поправи с:

-След като започнеш СофтУни (или по-късно) може да заявиш желание да си студент на някой държавен ВУЗ по програмата на СофтУни

- Първите две години (4 семестъра) се заплаща 50лв на семестър административна такса и на практика не се учи в държавния. През тези две години наблягаш само на СофтУни и като дойде началото на третата година есента е време вече за университета

- Първо се гледа какво си взел като изпити от СофтУни - вътрешна програма и отворени курсове като всичко което си взел в СофтУни се приравнява към някакъв изпит от университета. Също така има и такса за признаване на изпит. До колкото знам е 25лв на изпит.

- Изготвя ти се индивидуален план за оставащите две години в държавното учебно заведение, в които вземаш изпитите, които са останали след признаването на СофтУни изпити

- Тук идва и моментът с Висша математика I - ако беше нормален студент, щеше да я караш в първи курс. Но ти реално първи и втори курс учиш само в СофтУни, за това някои неща, които ги нямаш от СофтУни (Висша математика, Бизнес комуникации) ги караш в пети, шести семестър, вместо 1-ви и 2-ри

- Таксите за семестрите от 5-ти до края вече се образуват на база това колко изпити имаш в семетър според индивидуалния ти план за таксите мисля имаше повече информация на страницата за университетите партньори на СофтУни

- Колко често се ходи до държавния ВУЗ - веднъж в началото на семестъра - за подписване на разни документи и вече след 3-4 месеца за да издържиш някакви изпити. Можеш да ходиш на лекции и упражнения, ако решиш, но не е задължително. Упражненията се правят от вкъщи, учи се от вкъщи, пишеш си с преподавателите и така.

Накрая искам да благодаря и на Яна Славчева от СофтУни отбора за изчерпателната информация :D Ако имаш други въпроси просто питай ^^

2
SharWinchester avatar SharWinchester 4 Точки

Благодаря за изчерпателната информация. Засега имам информация за бургаски и варненски свободен университет. Изясниха ми се нещата с тях. Ако имам въпрос ще попитам допълнително. Но ми се иска да намеря информация от човек, който не учи в университет партньор или учи в някой от партньорите в София. Благодаря отново. :)

0
SharWinchester avatar SharWinchester 4 Точки

Мога ли да се свържа с теб на лично съобщение с теб, искам да те попитам няколко въпроса? :)

0
Hofhearted avatar Hofhearted 11 Точки

Разбира се ^^ най-удобно ще ми е на фейсбук facebook.com/Gigontuga ако ти е удобно пиши ми и на skype: Hofhearted

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.