Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
SharWinchester avatar SharWinchester 4 Точки

SoftUni и задочно обучение в друг университет

Здравейте, искам да попитам дали има някой, който учи в SoftUni с присъствена форма на обучение и едновремнно е записал задочно обучение в някой ВУЗ за диплома? Възможно ли е да се постигнат добри резултати в SoftUni по този начин? Обмислям варианта да запиша задочно обучение в някой по-нискоквалифициран университет, докато уча тук, за да взема бакалавърска диплома и след това да запиша магистратура. Извинявам се ако въпросът не е на правилното място или е неуместен. Поздрави.

0
Въпроси за SoftUni 29/10/2017 00:32:16
dvdty avatar dvdty 483 Точки

Аз се обучавам така, пиши ми на skype: dvdty_, ако имаш някакви въпроси.

0

Изпратих ти покана.

0
Hofhearted avatar Hofhearted 11 Точки

Здравей! Ще ти дам малко информация. В момента съм на programming fundamentals в СофтУни и първи семестър в БСУ. Предполагам в другите ВУЗове стоят нещата също така, ако не някой да ме поправи с:

-След като започнеш СофтУни (или по-късно) може да заявиш желание да си студент на някой държавен ВУЗ по програмата на СофтУни

- Първите две години (4 семестъра) се заплаща 50лв на семестър административна такса и на практика не се учи в държавния. През тези две години наблягаш само на СофтУни и като дойде началото на третата година есента е време вече за университета

- Първо се гледа какво си взел като изпити от СофтУни - вътрешна програма и отворени курсове като всичко което си взел в СофтУни се приравнява към някакъв изпит от университета. Също така има и такса за признаване на изпит. До колкото знам е 25лв на изпит.

- Изготвя ти се индивидуален план за оставащите две години в държавното учебно заведение, в които вземаш изпитите, които са останали след признаването на СофтУни изпити

- Тук идва и моментът с Висша математика I - ако беше нормален студент, щеше да я караш в първи курс. Но ти реално първи и втори курс учиш само в СофтУни, за това някои неща, които ги нямаш от СофтУни (Висша математика, Бизнес комуникации) ги караш в пети, шести семестър, вместо 1-ви и 2-ри

- Таксите за семестрите от 5-ти до края вече се образуват на база това колко изпити имаш в семетър според индивидуалния ти план за таксите мисля имаше повече информация на страницата за университетите партньори на СофтУни

- Колко често се ходи до държавния ВУЗ - веднъж в началото на семестъра - за подписване на разни документи и вече след 3-4 месеца за да издържиш някакви изпити. Можеш да ходиш на лекции и упражнения, ако решиш, но не е задължително. Упражненията се правят от вкъщи, учи се от вкъщи, пишеш си с преподавателите и така.

Накрая искам да благодаря и на Яна Славчева от СофтУни отбора за изчерпателната информация :D Ако имаш други въпроси просто питай ^^

2

Благодаря за изчерпателната информация. Засега имам информация за бургаски и варненски свободен университет. Изясниха ми се нещата с тях. Ако имам въпрос ще попитам допълнително. Но ми се иска да намеря информация от човек, който не учи в университет партньор или учи в някой от партньорите в София. Благодаря отново. :)

0

Мога ли да се свържа с теб на лично съобщение с теб, искам да те попитам няколко въпроса? :)

0
Hofhearted avatar Hofhearted 11 Точки

Разбира се ^^ най-удобно ще ми е на фейсбук facebook.com/Gigontuga ако ти е удобно пиши ми и на skype: Hofhearted

0