Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Sirakov avatar Sirakov 4 Точки

Изпита?!?

Здравейте,

бих искал да ви попитам дали има и други хора, които споделят мнението ми относно проведения "изпит", а то е, че въпросите бяха изключително недобре, непрофесионално и елементарно зададени. Същото важи и за съответните отговори, част от които направо абсурдни, особено където имаше задължително "повече от един верен отговор".

Това е първият курс, който правя в СофтУни и съм изненадан от ниското ниво. Лекциите бяха отчасти информативни, но от изпитът и липсата на каквато и да е обратна връзка от лектори и модератори тук определено промениха начина, по който гледам на СофтУни.

Бих се радвал, ако някой изрази мнение, както и ако отговорите на въпросите биват публикувани.

Поздрави!

Тагове:
0
Въведение в Blockchain технологията 20/11/2017 19:23:19
IvayloNikolov avatar IvayloNikolov 14 Точки

Въпросите бяха доста зле формулирани на изпита, но самият курс поне за мен беше идеален. Всички лекции бяха доста интересни и добре проводени, за което трябва да благодарим на лекторите. Доста хора заявиха същото накрая на изпита също, с които комуникирах. 

За пример имаше въпрос, който трябваше да отговорим кое е най-важното за да минираме етериум и поради някаква причина имаше право на няколко отговора. Имаше и въпрос "кой е най-големият разход при минирането" и също не знам защо при въпрос за "най-големият" трябваше да избираме няколко отговора? Като цяло въпросите с няколко отговора бяха проблемни за мен. 

0
20/11/2017 23:24:23
Sirakov avatar Sirakov 4 Точки

Да, именно. Или например:

"Какво е ICO?" - повече от един верен отговор. Кой е вторият верен?

"Рисковано ли е да се инвестира в ICO проекти?" - повече от един верен отговор. (тук отговорите бяха нещо от сорта на Да, Не и Не, защото са защитени със закон.) - Кой е вторият верен?

И други въпроси в този контекст.

Иначе лекциите бяха ок, но, понеже бях онлайн, очаквах поне да мога да задавам въпроси. Все пак това беше основната причина да се запиша на курса. Отделно в повечето лекции въпросите на присъстващите не се повтаряха от лектора.

Иначе си прав, получихме ценна информация и благодаря на лекторите затова!

0
21/11/2017 10:51:03
Lyubo avatar Lyubo 172 Точки

Колега не се оплаквай, въпросите били объркани, не добре формулирани, елементарно зададени и т.н. , и аз от заглавието на темата ти и от поста ти не разбирам абсолютно нищо, но не се оплаквам. Но хайде ще ти дам 1-2 съвета, първият е да си редактираш заглавието на темата че във момента се чудя за какъв изпит пишеш, за изпита по Биология или за изпита по География, вторият ми съвет е да редактираш и поста си, и да напишеш кой въпроси от изпита са те затруднили, със какво са те затруднили и какво не си разбрал от въпросите или отговорите.

 

п.п. "повече от един верен отговор"  - Това е въпрос при който ти дават 4-5 отговора и 2-3 от тях са верни, ти трябва да избереш само верните отговори, на изпитите на Cisco, Microsoft, Linux и т.н. е пълно със такива въпроси.

0
Sirakov avatar Sirakov 4 Точки

За изпита по география се интересувам, колега. Мерси!

1
IvayloNikolov avatar IvayloNikolov 14 Точки

Изпита е сложен в категория "въведение в блокчейн технология". Така че такива подмятания за изпити по биология, география и т.н са леко казано неуместни. 

Колкото за "повече от един отговор" мисля, че на момчето му е повече от ясно какво значи повече от един отговор. Ако беше прочел останалите 2 мнения в темата щеше да разбереш за какво говорим. Чукча писателне читател.

1
22/11/2017 01:37:47
krasial3 avatar krasial3 0 Точки

Потресаващо ниско ниво на въпросите,част от тях напълно неадекватни...

0
Georgi_M_Georgiev avatar Georgi_M_Georgiev 4 Точки

Sirakov, за съжаление няма как да не се съглася с написаното от теб. Нивото беше изненадващо ниско, мнение споделено и от няколкото човека с които посещаваме заедно курса.

Все пак това е първи подобен курс. Вероятно хората създали въпросите нямат много опит, те просто са добри в друго и очевадно не са се постарали много. Курса се водеше от много лектори и вероятно всеки е дал по няколко въпроса. Явно не е имало някой в ролята на редактор, с опит във формулирането на въпроси за изпити, да погледне всички въпроси преди да ги засилят към нас..най-малкото да ги изчисти от неправилно формулирани граматически въпроси, да избегне двусмислиците и т.н.

Затова пък софтуни пускат анкети, да споделим идеи и мнения как да се подобрят нещата.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.