Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

seandi avatar seandi 38 Точки

А като гледам часа на темата е:

20/12/2017 01:08:38

а истинското време е

20/12/2017 01:01:00.

т.е. времето на сайта не е точно.

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

при мен пък показва само последната проверка от вчера сутринта.Днешната въобще не е отразена,чак се заблудих че пак ми дава грешка заради \s+ сепаратора....който оправихме преди лекцията и Данчо изкоментира на самата лекция.

Graded at: 19.12.2017 00:16:03 - това  последната проверка минала по мойте файлове,реално днешната дори я няма

А съм сигурен че вчера преди лекцията качих нов файл.Защото реално ние вчера през деня се усетихме че този space в колоните може да е проблем.Бях си играл с \s+ като делител но грешката която се появяваше,ме отказа и в момента които csv прочете файла нормално тоя whitespace остана на заден план,докато измислим логиката за решение.

0
20/12/2017 06:42:36
aggeorgiev avatar aggeorgiev 326 Точки

Здравейте,

r",\s+" е коректен сепатратор , но последните проверки са от 19-ти. Аз не виждам и нов лаб и т.н. “ Явно за празниците ще имамемалко отсрочка. smiley

0
seandi avatar seandi 38 Точки

Не мисля, че ще има отсрочка, защото имаме срокове до след няколко дена.

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

 

Говорих с Данчо в Фб ше погледне като може, иначе след вчерашната лекция знам че е легален,смисъл направих си го сам,даде нормалната грешка но незнаех че това е е проблем и го оставих. И просто вчера намерих ме другия вариант initalspace=true или нещо такова. Моя е грешката че уикенда не тествах какво ми вади датасет-а сета разделен така. но тогава още свиквах и с python и с jupyter notebook.

0
aggeorgiev avatar aggeorgiev 326 Точки

Да изчакаме до следобяд, екипа на Софтуни беше на парти снощи все пак!

0
m_nikolova93 avatar m_nikolova93 22 Точки

Ами в opencraft-а пише, че Lab-ът е "Due Dec 20 2017 00:00 EET", т.е. евентуално системата не знае, че и снощи трябва да проверява и да чака някаква мануална проверка, не знам. 

0
20/12/2017 14:21:22
seandi avatar seandi 38 Точки

Така е и за Lab-а от Data Visualization. Exploratory Data Analysis. Там за крайна дата пише  27.12.2017.

0
m_nikolova93 avatar m_nikolova93 22 Точки

Снощи май пак не е минало оценяването за съжаление... :( Graded at: 23.12.2017 02:11:05

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

Ами вижте в фб групата, Данчо има някакви проблеми с сайта а самия сайт на софтуни беше паднал за около 12 часа, ще удължи сроковете и ще качи и 3тия лаб с време до 9.01. Общо взето празници са не се впрягайте много,опитват нови неща и се чупят :Д а другото е каквото такова.

1
m_nikolova93 avatar m_nikolova93 22 Точки

Чудесно, мерси за информацията, Тошко, а би ли ми дал линк към ФБ групата, в която върви тази комуникация? Изпуснала съм нещо. Мерси

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

https://www.facebook.com/groups/DataScienceNovember2017/ има я в ресурси на първата лекция. Иска се само да напишете името си от softuni форума,за да ви одобрят администраторите на групата.Горе долу както работи и сайта с домашните. И Тошко ме дразни като бившия държавен глава имам прилично име Тео става като сапуните :D

0
StoyanPeev avatar StoyanPeev 6 Точки

Грейдъра не е минал на 16-ти. Има ли начин да се пусне ръчно за да видим какви са ни резултатите след последния събмит?

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

не ние няма какво да направим,сега ще пиша на Данчо сутринта забравих да погледна дали ми е минала 8ма от 3тия лаб.

инфо: Говорих с него,наистина е имало проблем с сайта на софтуни,ще опита да пусне днес по-някое време.

0
16/01/2018 11:21:07
StoyanPeev avatar StoyanPeev 6 Точки

Супер сте колеги. Благодаря

0
StoyanPeev avatar StoyanPeev 6 Точки

Здравейте, някой да има проблеми със submission на Quiz-a днес.?

Дава ми следното съобщение без значение кой въпрос се опитвам да събмитна: "We're sorry. There was an error with processing your request. Please try reloading your page and trying again." Естествено порбвах рестарт и т.н.

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

да с всички е така има проблем с хостинга :Д :Д ако знаеш отговорите ще ги пуснеш като го оправят.

0
StoyanPeev avatar StoyanPeev 6 Точки

Мерси за инфото. решавам си тогава и после ще ги събмитвам.

0
iordan_93 avatar iordan_93 Trainer 407 Точки

Хостингът работи. Съжалявам, проблемът нито е в мен, нито в СофтУни.

Разбрах вчера, писах на support-a и те се оправиха по някое време.

0
dkostadinov avatar dkostadinov 1 Точки

Днес имаше mintenance на сайта. След него влязох в edX - Porgress, там където са Quiz - те, и видях, че половината ми точки от Quiz - WORKING WITH IMAGES AND TEXT ги няма. Системата ми показва някакво старо състояние. Забелязвам, че е рефрешнало и броя опити т.е ако съм използва 2 от 3, сега ми покзава, че съм ползвал 1 от 3. За всички предадени лабове изчезнаха резултатите. Някой забелязва ли подобни проблеми ? 

0
monika_bachvarova avatar monika_bachvarova 17 Точки

Здравей, имало е проблем с базата и са загубени отговорите от последната седмица. Аз си ги направих пак.  

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.