Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

[Exam] C# Basics - 22 август, 26 август 2014 - решения, впечатления, резултати

Колеги, качил съм ви на сайта на C# Basics курса условията на задачите, авторските решения и тестовете от двата приемни изпита за СофтУни (22 август и 26 август 2014): https://softuni.bg/trainings/coursesinstances/details/1048.

Можете да се упражнявате в judge системата:

Официално откривам дискусията по задачите от тези два изпита. Вече можете да ги обсъждате във форума, да споделяте решения и да се упражнявате.

11
Programming Basics 27/08/2014 22:43:41
galants avatar galants 12 Точки

И на мен 2-та задача от изпита на 26 ме затрудни много(~ 2 часа). При нея търсих, дебъгвах, търсих .....  какво ли не опитах, и не става, и не става. Нкрая изтрих всичко и го реших по друг начин, и хоп стан ( 100/100). cool При нея забелязах, че ако попадне index на позиция, на която е бил, то означава че досега изминатия път се повтаря!, но за да търся такива цикли, трябваше да се грижа и за масив от флагове, което усложнява кода. Но тъй като решенито ми бе с сложност О(N), а и нямаше смисъл да оптимизирам още решението, го оставих така. laughing

Иначе другите ги направих за < 2 часа.  

 

0
27/08/2014 12:09:30
akaynarov avatar akaynarov 13 Точки

Колеги, въобще нямате право да се оплаквате. В сравнение с изпитите давани досега този беше изумително лесен. 
Прослувутата втора задача съдържаше логиката наготово в условието си. Там ясно си се казваше че следващия nextindex=value + index , иначе и аз си блъсках главата бая над нея, но като го прочетох това след малко заработи.
Единствено пета задача ме затрудни понеже досега като видех побитови операции припадах, но в сравнение с други подобни задачи като Bit Roller, тази направо е лесна. Неработещата ми програма обаче изкара 60/100 благодарение на counter=0 cool,

както Yulia още вчера забеляза.

 

ПС: Забравих да спомена, че съм студент по право ;)

-3
and1teachera avatar and1teachera 19 Точки

от чисто любопитство , колко човека изкараха 500 точки вчера?

0
akaynarov avatar akaynarov 13 Точки

Ти със сигурност! :Д Поздравления. Не следеше ли резултатите вчера?

1
and1teachera avatar and1teachera 19 Точки

:D следях ги докато бях там ... но тръгнах 2 часа по-рано и като чета коментари ,колко лесен е бил варианта помислих че може да сме 20 30 човека :D Поздравления за всички успешно изкарали! :)

1
27/08/2014 13:36:37
ipapazov avatar ipapazov 14 Точки

Здравейте, колеги!

Впечатленията ми за изпита (26.08.2014) са, че имаше очаквана сложност. Може би втора задача беше по-трудна от очакваното, но пък четвърта и пета бяха по-лесни от очакваното, така че има баланс. 

Споделям и моите решения, но държа да отбележа, че приоритетът ми на изпита беше времето, за което ще го реша, а не качеството или оптимизацията на решенията. Решавал съм задачите до толкова, че да ми изкарат стоте точки. 

1. Tic Tac Toe

2. Jumping Sums

3. Star

4. Winning Numbers

5. X-Bits

1
nkolev1 avatar nkolev1 4 Точки

Къде са условията на задачите и авторските решения? В http://judge.softuni.bg нещо ги няма.

Ако някой има условията, моля да ги постне.

 

0
nkolev1 avatar nkolev1 4 Точки

Благодаря!

0
SimeonStoykov avatar SimeonStoykov 114 Точки

Здравейте колеги. И аз реших да реша тези 2 изпита и ще споделя моите решения, които може да са полезни на някой. Ето ги и тях:

22 август

26 август

Първия изпит ми беше по-лесен и успях да се справя по-бързо с него. От там единствено ме затрудни малко намирането на алгоритъма за 4-та задача, но в крайна сметка след няколко неуспешни опита се сетих как да стане. Петата задача от 22 август може би е най-лесната пета от всички давани досега. Другите задачи ми бяха сравнително леки.

От втория изпит имах проблеми естествено с прословутата втора задача, но аз пък малко наобратно - не в разбирането ѝ, а в намирането на алогритъма. Не знам защо така се получи, но просто бях зациклил и доста време не ми хрумваше нищо, може би заради прекалено многото скокове :D Накрая стигнах до работещо решение, което не е най-краткото, но все пак е вярно. От този изпит 4-та задача ми беше най-лесна може би, тя стана за точно 10 минути. Първа също е доста лека. На последната реших да използвам стрингове, защото ми се стори, че ще стане по-лесна така и наистина не беше трудна за решаване, но и с побитови операции е лека като цяло.

2
31/08/2014 03:04:11
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.