Loading...
IvanGalev avatar IvanGalev 0 Точки

Square of stars

Зная, че съм далече от оптималното решение, но сега започвам и без много четене почти стигнах до някъде. Винаги става така, че единия фор цикъл ми е грешен. Видях другите решения на задачата, но все пак ми е интересно как може да стане по този начин. Ако може някой да ми удари едно рамо ще съм благодарен :)

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;

namespace HelloSoftUni
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            var n = int.Parse(Console.ReadLine());
            {
                for (int i = 3; i <= n; i-- )
                {
                    Console.WriteLine("***");
                    Console.WriteLine("* *");
                    Console.WriteLine("***");
                }
                 for (int j = 4; j >= n; j--)
                {
                    Console.WriteLine("****");
                    Console.WriteLine("*   *");
                    Console.WriteLine("*   *");
                    Console.WriteLine("****");
                }
                for (int k = 5; k <= n; k++)
                {
                    Console.WriteLine("*****");
                    Console.WriteLine("*     *");
                    Console.WriteLine("*     *");
                    Console.WriteLine("*     *");
                    Console.WriteLine("*****");
                }
            }
        }
    }
}

 

Тагове:
0
Programming Basics 21/12/2017 02:27:22
SlaviKapsalov avatar SlaviKapsalov 27 Точки

Здравей, може ли да пратиш условие на задачата.

0
dvdty avatar dvdty 497 Точки

Защо ги въртиш тези цикли като го пишеш "на ръка"?

1
rossonero avatar rossonero 75 Точки

По спомен: първият и последният ред са ти толкова звездички колкото ти е n т.е. Console.WriteLine(new string('*', n));

Останалите редове са ти цикъл до n-2, като съдържат * отново n-2 space и * т.е. 

 for (int i = 0; i < n-2; i++)
            {
                Console.WriteLine("*" + new string(' ',  n-2) + "*");
            }

 

Целта на цикъла е да "върти" от едно число до друго, като на всяко завъртане в случая i се увеличава с 1 (i++ означава i+1). Или казано по друг начин по горния моя пример:

Изписвай ми написаното в къдравите скоби { } като започнеш от 0 и стигнеш до първоначално въведеното число n минус 2 (ако въведеш 5, цикъла се върти 3 пъти-0, 1, 2-при 3 спира, защото проверява дали 3<3-съответно е false)

0
21/12/2017 09:57:48
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.