Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

MartinBG avatar MartinBG 4803 Точки

Ето и моето решение на задачата, като цялата логика е в един stream.

1
30/12/2017 16:22:29
Contadorbg avatar Contadorbg 0 Точки

Много благодаря за твоето решение изглежда доста елегантно и в същото време ме кара да плача laugh

0
MartinBG avatar MartinBG 4803 Точки

@Contadorbg

Надявам се, че това по-скоро те мотивира да си разшириш арсенала от техники и знания за Java! smiley

Поне при мен е такъв ефекта, като попадна на интересен код или решение на проблем.

Конкретно за Java - стриймовете и ламбда функциите са изключително мощни и удобни инструменти, които си струва да бъдат усвоени в детайли, като се вземат под внимание и недостатъците им, защото много улесняват живота на програмиста. Аз съм още далеч от това, но не пропускам възможност да ги упражнявам.

Тази тема също може да ти е интересна.

0
03/01/2018 17:04:18
Contadorbg avatar Contadorbg 0 Точки

Определено Stream API е много мощен, но уш идеята е да спестиш някой по-кратък метод, а не да се прекалява. А и имаше статия old school vs modern и там показваха колко по-бавен е stream-a когато го засилиш на далеч в сравнение с въртенето на цикли, но и аз предпочитам stream-a де да не излезе че хейтвам 😁

0
03/01/2018 18:15:14
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.