Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Добре дошли във форума на Blockchain Dev Camp

Колеги, добре дошли в техническия форум на курса "Blockchain Dev Camp".

Първото издание на този обучителен формат (29- януари - 11 март 2018 г) ще го водя лично аз (д-р Светлин Наков) заедно с няколко колеги. Ще бъде сериозно и задълбочено обучение върху техническия аспект на блокчейн технологиите и децентрализираните приложения.

Курсът е premium, само за отбрани юнаци, които ще преминат през приемен изпит на състезателен принцип. Приемният изпит ще е на 25 януари и ще може да се прави отдалечено рез целия ден от 10 до 22 часа. За подготовка може да разгледате материалите и изпитите от курса: Programming Fundamentals.

Повече инфо за курса съм блогнал тук: http://www.nakov.com/blog/2018/01/11/i-am-teaching-the-blockchain-dev-camp-sofia-jan-march-2018.

Успех на всички!

Наков

8
Blockchain Development Camp
waboku avatar waboku 5 Точки

Здравей, имам няколко въпроса


     1) На приемния изпит на 25 януари кои езици за програмиране ще може да използват? Ще може ли да се използва JavaScript?       

     2) Видеата от лекциите ще бъдат ли със свободен достъп за тези които не са част от курса или ще е само за тези който са преминали приемния изпит?

 

Благодаря предварително!

4
12/01/2018 22:58:28
MMQuants avatar MMQuants 68 Точки

Не съм много сигурен, но мисля че ще се ползва C# и Visual Studio

0
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Всякакви езици ще за позволени: C#, Java, JS, Python, C++, C, Ruby.

Видеата ще са само за участниците в курса, няма да са публични.

Наков

1
24/01/2018 15:50:05
Galabovj avatar Galabovj 1 Точки

Здравей,

 

Имайки предвид, че курса ще е за Blockchain Dev и на Ethereum се пише на Solidity, мисля, че на изпита ще може да се използва JS.

В Judge системата за курса даден за пример от Наков - Programming Fundamentals са дадени следните опции:

1) C#

2) Javascript (Node)

3) Java

4) PHP

Поздрави,

Йордан

 

1
Raskolnikov avatar Raskolnikov 102 Точки

Здравейте,

Колко ще е времетраенето на приемния изпит?

1
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

4 часа за 3 задачи.

1
Raskolnikov avatar Raskolnikov 102 Точки

Последен въпрос:

Ако започна изпита в 20:00 ч., това означава ли, че ще бъде затворен в 22:00 ч. или ще се броят 4 часа от започването?

1
n1p3ha avatar n1p3ha 20 Точки

Имали някаква предствава, какви задачи ще има? Нещо насочващо, като примерни задачи.

1
TonyTroev avatar TonyTroev 26 Точки

Колко на брой ще бъдат задачите от приемния изпит?

0
naskodaskalov avatar naskodaskalov 32 Точки

3 задачи за 4 часа.

0
TonyTroev avatar TonyTroev 26 Точки

А ако няколко участници имат еднакъв брой точки, ще се гледа ли времето, за което е направен тестът, или ще се процедира по някакъв друг начин?

0
24/01/2018 22:16:59
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Според резултатите ще преценим кои и колко участници да приемем за обучение присъствено и онлайн.

0
sh06o avatar sh06o 2 Точки

Здравейте, колеги,

Ще помоля тези от Вас, които вече са преминали през изпита да потвърдят продължителността на изпита, както и че времето започва да тече в момента в който се активира таймера в Judge. Благодаря предварително!

0
lilia avatar lilia 6 Точки

4 часа. От влизането.

0
sh06o avatar sh06o 2 Точки

Благодаря за потвърждението :)

Успех!

0
n1p3ha avatar n1p3ha 20 Точки

Тук няма ли грешка: "

On the second input line ‘Belgium | Austria | 2:0 | 0:2’ Belgium has 4 points and Austria 0 points. Thus, Belgium has 1 win now and its opponents are Denmark (from the first input line) and Austria.
On the third input line ‘Latvia | Monaco | 2:0 | 0:0’ happens the same as in the second input line.

"

0
KrasinKrumov avatar KrasinKrumov 1 Точки

На третата задача минавам Нулеви тестове 1 и 2 и от 3-я натам всичко ми е грешно -

Но на 3-я нулев тест ми показва това:

Вход:

Montenegro | Cyprus | 0:0 | 1:1
Montenegro | Bosnia | 0:0 | 1:1
Montenegro | Croatia | 0:0 | 1:1
stop

Очакван Изход:
Montenegro
- Wins: 3
- Opponents: Bosnia, Cyprus, South Africa
Bosnia
- Wins: 0
- Opponents: Montenegro
Cyprus
- Wins: 0
- Opponents: Montenegro
South Africa
- Wins: 0
- Opponents: Montenegro

Твоят изход:

Montenegro
- Wins: 3
- Opponents: Bosnia,  Croatia, Cyprus
Bosnia
- Wins: 0
- Opponents: Montenegro
Croatia
- Wins: 0
- Opponents: Montenegro
Cyprus
- Wins: 0
- Opponents: Montenegro

 

Откъде се взе тая South Africa в очаквания изход??? 

EDIT: от условието -> явно условието се различава от теста в системата - сега да разбера защо не ми минават останалите тестове..... 

 

ЕДИТ 2: колеги тримвайте си output-a :D

 

0
25/01/2018 21:13:14
qwertyto avatar qwertyto 15 Точки

Като се опитвам да се запиша ми дава You are not registered for this exam!. Някой?

0
thereishope avatar thereishope 77 Точки

Нали курса беше безплатен? Нямам достъп до live stream-a ???

0
KrasinKrumov avatar KrasinKrumov 1 Точки

И на мен ми излиза съобщението, че трябва да платя за да имам достъп до обучението.

Не мога да се ориентирам в сайта за да разбера дали съм записан за курса или не - имам 300 точки на изпита.

0
karabinata avatar karabinata 6 Точки

Същата работа и при мен, а получих мейл, че съм приет, избрах си опция за обучение, най- вероятно има някаква грешка, която ще бъде коригирана до утрешната лекция.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.