Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

PoliDobreva avatar PoliDobreva 1 Точки

Bonus Score C# задача

Здравейте! Смам проблем със задачата. Judge не ми я приемар дава ми грешка при компилация, а във VS върви..

Освен това като се опитам да деля на дробно число (100.0), за да получа дробен резултат ми подчертава като грешка.

https://pastebin.com/AvefA12h

Тагове:
0
Programming Basics
TodorovP avatar TodorovP 177 Точки
Best Answer

При деклариране

var bonus = 0;

var bonus1 = 0;

по подразбиране се приема, че са int.

Трябва да се декларират като double, например краткото:

var bonus = 0.0;

var bonus1 = 0.0;

С десетина точки или запетайки в зависимост от регионалните настройки на компютъра.

1
PoliDobreva avatar PoliDobreva 1 Точки

Това с дробите го оправих. Благодаря! Но пак ми дава грешка при компилация в judge...

0
TodorovP avatar TodorovP 177 Точки

В показания код не видях три затварящи скоби накрая.

      }

   }

}

0
PoliDobreva avatar PoliDobreva 1 Точки

Благодарял Това било!

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

грешка при компилацията явно,не копираш правилно кода да го сложиш в judge най-вероятно е така.Опитай с ctrl+a да избереш всичко и  после ctrl+c и ctrl+v в judge.

от това което виждам в кода ти,всичко е ок,ползваш var... той сам си избира променливата взависимост от подаденото. Ако си опитвала int да делиш на 100.0 което компилатор разчита като дроб,това ще изгърми но така както си го написала,всичко е ок.Без оригиналния код немога да кажа повече.

0
PoliDobreva avatar PoliDobreva 1 Точки

Както и да го копирам, не става... а си тръгва във VS...

0
Jeliozver avatar Jeliozver 356 Точки

От кода, който си дала в pastebin виждам, че липсват три затварящи къдрави скоби накрая. Така пуснат ще дава грешка при компилация. Като се добавят judge го приема и вече излизат грешки в самия резултат, които трябва да отстраниш.

Освен това виж дали езика, на който Judge очаква да се пусне кода е C# code. Може случайно да ти е на друг език.

0
16/01/2018 11:09:17
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

значи колегата го е забелязал,трябва да копираш и скобите от долу..тук става дума за капсулация.. затова ти казах ctrl +a това маркира абсолютно всичко в работното поле..А за вар идея си нямах че трябва да му се каже че е double :Д изрично,но аз и не го ползвам освен за някакви сложни вложени речници и такива,все пак пишем на с# не java.

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.