Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Lyubo avatar Lyubo 172 Точки
Ами виж някое от вече постнатите решения и ще разбереш отговора на въпросът ти.
0
easlavov avatar easlavov 72 Точки
  1. Отваряш калкулатора;
  2. Превключваш на програмистки режим (Alt+3);
  3. Въвеждаш числото 254;
  4. В лявата част на прозореца натискаш радио бутона Hex - това ще конвертира въведеното число от Dec към Hex;
  5. Използваш полученото число (което е FE) като литерал на char променлива по следния начин: char ch = '\u00FE';
  6. Принтираш променливата ch на конзолата.
5
yordan87 avatar yordan87 3 Точки

Аз го написах така:

using System;

class Program
{
static void Main()
{
int number = 0x101; //0x101 = 1x16^2 + 1x16^0 + 1x16^1
int integer = 3;
Console.WriteLine(number - integer);
}
}

Знам, че не е най-правилния вариант, но изпровизирах в случая.

0
v1ppers0nn avatar v1ppers0nn 234 Точки
Пиши името на домашното и задачата, така след 1 месец никой няма да знае кое домашно коя задача :)
0
milen_vm avatar milen_vm 68 Точки

има онлайн калкулатори tongue-out

 

0
coaster avatar coaster 412 Точки

Милен, дава 404 като кликна на линка ти :)
Мисля, че това има същата функция:

IEEE 754 Converter

1
ZloboMiR avatar ZloboMiR 50 Точки

Според правилата на форума трябва да съществува само по една тема за всяко домашно. Такава вече има, и то не една, но да кажем тази . 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.