Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

BoYaN avatar BoYaN 336 Точки

[Python Fundamentals- Lists] Runtime error in Judge

Здравейте,
на последната задача Square Numbers 2-рият тест ми дава Runtime error и каквото и да пробвах, не успях да намеря решение, което да го мине. Това е кодът с решението ми, което дава 87/100

Ще съм благодарен ако може да ми дадете някакви насоки какво бъркам.

0
Python
Housey avatar Housey Trainer 129 Точки
Best Answer

Пробвай с отрицателно число. sqrt() гърми с math domain error ако му подадеш отрицателно число.

0
BoYaN avatar BoYaN 336 Точки

Много ти благодаря,
сетих се че може да е от това, но направих проверката за отрицателни като сравнявам корените, а там е късно вече :D

0
alexander78 avatar alexander78 2 Точки

задача 8 кой има идей какъв е последия тест 4 понеже не ми минава и гърми. не се сещам какво може да е. Примерните тестове от условието минават

0
alexander78 avatar alexander78 2 Точки

в тоя ред на мисли относно 10та задача, трябва ли да приема отрицателни числа или не, и ако го имаме на входа какво да го правим? със сматн връща имагинерни. а може ли да се види какъве тест 2 на 10та задача. Явно условието е непълно според мен

0
26/01/2018 09:33:12
alexander78 avatar alexander78 2 Точки

Незнам какво се случва и защо за втори пореден път резултатите от домашното са занулени без емайл и уведомление към участниците. Дали аз не чета където трябва или виното ми е в повече.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.