Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

jabalka avatar jabalka 960 Точки

[Exam] JavaScript Basics - Поправка от 04-09-2014 - решения, впечатления, резултати

Здравейте, колеги.

И днешната поправка мина. Отварям тази тема, в която да споделим впечатленията си от изпита и решения на задачите.

Изпитът ми се стори лесен - като гледам има над 40 души с 400 точки - значи не само за мен е бил такъв, което е чудесно. От друга страна или хората са била супер добре подготвени или задачите бяха твърде лесни - 45 от 90 да имат максимален брой точки... малко неприятно за явилите се на редовната дата...

Направи ми впечатление, че задачите бяха по-добре описани от обикновено. Поздравления към екипа на СофтУни за това.

Споделям кода на решените от мен задачи както съм ги постнала по време на изпита, дано са полезни (всички са 100/100):

01 - Keep The Change

02 - The Numbers

03 - To The Stars

04 - Cloud Manager

Ако имате въпроси по кода или забележки - приветствам ги!

 

Какви са вашите впечатления от поправката?

Доволни ли сте от резултатите си?

6
JavaScript Fundamentals 04/09/2014 23:30:13
Karlie avatar Karlie 438 Точки

Така е, като няма RegEx, хората си решават всичко. Май трябва да има повече RegEx-и в домашните, или по-малко на изпитите, не знам, за да се справя човек.

1_KeepTheChange

2_TheNumbers

3_ToTheStars

4_CloudManager

3
05/09/2014 00:02:17
Yulia avatar Yulia 1346 Точки

Да, наистина задачите бяха доста леснички днес. За последната, признавам си - направо използвах авторското решение от предишния изпит, на който бях (задача "Concerts") като вместо да добавям банди, сумирам memory-то.  Та ето ги и решенията ми - мисля, че се получиха достатъчно кратки и ясни:

1 - Keep The Change

2 - The Numbers

3 - To The Stars

4 - Cloud Manager

2
05/09/2014 00:30:32
Aluin avatar Aluin 76 Точки

Много се радвам за вас и жалко за мен! Толкова ми трябва отличен по JS :) Да се бях явила и аз хехе. То не че е гаранция че щях да направя 400, но сега малко съжалявам.

1
05/09/2014 01:23:19
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Коментарът ти ме накара отново да направя препратка към ето тази дискусия, която се разви вчера: https://softuni.bg/forum/questions/details/1964

Според мен е доста важна, а много малко колеги си изказаха мнението!

0
05/09/2014 11:22:12
Aluin avatar Aluin 76 Точки

Махнали са я :)

0
mikata avatar mikata 7 Точки

Здравейте,

изпита беше лесен за тези, които са се готвили. Лично за на мен не беше труден. Подготовката ми последните няколко дни беше сериозна. Реших отново всички задачи от домашното за масиви + всички от предходните изпити. На редовната сесия така и не можах да се явя, но като цяло ако се разберат асоциативните масиви 2 задачи са гарантирани. Лично аз реших 1,2,4-та задача за около 2 часа с почивката и закъснелия старт на изпита. 

Ето и моите решения:

01.KeepTheChange

02.TheNumbers

04.CloudManager

2
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Два гърмящи теста на първа и втора ме накараха да си тръгна на половината време с 380. Сега ми е гадно като гледам колко много хора имат фул. :D

0
05/09/2014 11:25:46
jabalka avatar jabalka 960 Точки

Never give up, man!!!

0
ncm101 avatar ncm101 6 Точки

И аз бях на път да се откажа на 300 точки и зацикляне на едната задача, но след примерно 1 час човъркане тръгна. Така че не се отказвай до последно! Макар че, за 20 точки не си струва много много нервите. Но виж 100 точки са друг въпрос :D

0
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Да, реших, че 3 часа от живота ми са по-ценни от 20 точки :d

1
bsdemon avatar bsdemon 348 Точки

Ако задачите на поправката са били по-лесни от редовните изпити, сещате се до какво ще доведе това. Масово явяване само на поправка.

Тайно се надявам и днес по PHP да са по-лесни задачите, макар да не е добре да са по-лесни.

1
jabalka avatar jabalka 960 Точки

Просто бяха същите, според мен. И като си пререшил старите изпити и ти е лесно... Като няма неясноти в условията и подводни камъни - съвсем лесно става.

0
ncm101 avatar ncm101 6 Точки

Като изключим втора задача която според мен беше твърде лесна, останалите бяха на нивото на предишните изпити. Аз лично не се бях явявал в редовната сесия, но цяла седмица преди това решавах предишните задачи.

0
05/09/2014 13:35:42
frisky avatar frisky 16 Точки

То верно май така ще стане да се чака поправка laughing Лично за мен е странно да има поправка за повишаване не оценката, но явно хората се възползват от тази "благинка".

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.