Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Stanil7 avatar Stanil7 -1 Точки

Операции между числа

Здравейте. Може ли да ми помогнете , не знам къде ми е грешката. В Judge  дава 90/100 , само че не мога да видя input-a и не мога да разбера къде точно бъркам. https://pastebin.com/sXJLjWtP

Тагове:
0
Programming Basics
Ivelin_Dimitrov avatar Ivelin_Dimitrov 148 Точки

Ще може ли и условието на задачата да ни покажеш :)

0
28/02/2018 22:07:30
TonyTroev avatar TonyTroev 26 Точки

Където действието ти е деление и модулно деление нямаш нужда от if...else, защото те не правят абсолютно нищо в твоя случай. А ако искаш да провериш дали нещо е четно, или нечетно, използвай модулно деление, а не деление. Не знам какво точно е условието, но мисля, че тук ти е грешката.

1
Ivelin_Dimitrov avatar Ivelin_Dimitrov 148 Точки

напълно съм съгласен със колегата :) но за предпочитане е да дават малко повече инфо..

Предполагам само във последният else ще му е нужна още една проверка за odd/even. 

0
Stanil7 avatar Stanil7 -1 Точки

Напишете програма, която чете две цели числа (n1 и n2) и оператор, с който да се извърши дадена математическа операция с тях. Възможните операции са: събиране (+), изваждане(-), умножение (*), деление (/) и модулно деление (%). При събиране, изваждане и умножение на конзолата трябва да се отпечата резултата и дали той е четен или нечетен. При обикновено деление – единствено резултата, а при модулно деление – остатъка. Трябва да се има предвид, че делителят може да е равен на нула (= 0), а на нула не се дели. В този случай трябва да се отпечата специално съобщение

 

Извинявам се. това е условието.

0
AlucardDracula avatar AlucardDracula 416 Точки

Коя задача е тази? Не успях да я намерия Judge.

0
Ivelin_Dimitrov avatar Ivelin_Dimitrov 148 Точки

Проверките за odd/even са ти грешни. Нито една от тях при деление на 2 няма да ти даде 0,

пример: (10+12) / 2 = 11 и ще ти принтира, че е нечетно, а във случаят 22 е четно... винаги ще е != 0 освен когато му подадеш и двете числа да са 0 

Проверява се дали остатакът при деление на 2 е равен на нула, това се постига чрез модулно деление. Късмет е, че си хванал 90/100 :) 

Колегата TonyTroev те насочи, послушай го

0
28/02/2018 22:45:27
Stanil7 avatar Stanil7 -1 Точки

https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/509#2

Ето я.

0
MapoBG avatar MapoBG 36 Точки

Здравейте.

Бих искал да помоля за помощ относно същата задача:

Задача: операции между числа

Напишете програма, която чете две цели числа (n1 и n2) и оператор, с който да се извърши дадена математическа операция с тях. Възможните операции са: събиране (+), изваждане (-), умножение (*), деление (/) и модулно деление (%). При събиране, изваждане и умножение на конзолата трябва да се отпечата резултата и дали той е четен или нечетен. При обикновено деление – единствено резултата, а при модулно деление – остатъка. Трябва да се има предвид, че делителят може да е равен на нула (= 0), а на нула не се дели. В този случай трябва да се отпечата специално съобщение.

Изходни данни

Да се отпечата на конзолата един ред:

  • Ако операцията е събиранеизваждане или умножение:
    • "{N1} {оператор} {N2} = {резултат} – {even/odd}".
  • Ако операцията е деление:
    • "{N1} / {N2} = {резултат}" – резултатът е форматиран до втория символ след десетичния знак.
  • Ако операцията е модулно деление:
    • "{N1} % {N2} = {остатък}".
  • В случай на деление на 0 (нула):
    • "Cannot divide {N1} by zero".

Решението ( на JS):

https://pastebin.com/uNRbJarq

Проблема в Judge:

- дава ми резултат 90/100(само тест N5 е грешен, но не виждам входните данни за него), но също и дава грешка на всички нулеви тестове " NaN undefined NaN = 0

Тествал съм всички нулеви тестове на VS 2017 и всичко излиза ОК на конзолата.......

0
06/12/2018 18:37:31
am_stanchev avatar am_stanchev 43 Точки

Ето едно решение на C#

https://pastebin.com/ZmNUXnVC

0
MapoBG avatar MapoBG 36 Точки

Благодаря за отговора.

Проблема при мен е, че всичко ми работи ОК на IDE-то на което е написана програмата(VS 2017) - каквито и входни данни да задам, изходните са както е по условие и реално не виждам каквато и да е грешка, но Judge дава 90/100 и което е още по странно - казва, че всички нулеви тестове се провалят, в което няма логика - най-малкото ако нулевите тестове се провалят на 100% - как успява програмата да се справи след това с 9 от 10 от реалните тестове, а от друга страна при изпълнение на програмата от VS с входните параметри от нулевите тестове, всичко е 100% ОК.......

Поздрави,

0
am_stanchev avatar am_stanchev 43 Точки

Съжалявам, но в pastebin кода е изтрит и не мога да го погледна, но по принцип ако нулевите тестове се провалят е може би нещо в изхода - тире точка интервал, а иначе при 90/100 по принцип е някоя гранична стойност или трябва да има равно или без него. 

Успех

0
MapoBG avatar MapoBG 36 Точки

Благодаря отново за насоките, но проверих всичко и не виждам да липсва или да е повече някой символ или знак....

Странно за кода - като цъкна на линка от поста ми по-горе го отваря вpastebin без проблем:

https://pastebin.com/uNRbJarq

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.