Loading...
martin0124 avatar martin0124 6 Точки

Дядо ставри 17.09

Здравейте, правя ракията на дядо ставри много съм близо, но зациклих нали с цикли се занимавам :) ето кода до тук https://pastebin.com/YLt3t3TW въпроса е следният как да вкарам променливата за деня в цикъла за да се въртят дните и да направя сметката. стигнах до 100*45 и не знам как да продължа с цикленето благодаря :)

Тагове:
0
Programming Basics
Ivelin_Dimitrov avatar Ivelin_Dimitrov 148 Точки

За какво ти е да вкарваш дните във цикалът? Не си спомням условието, но дните ти трябват за да завъртиш един цикъл от 0 до < дните, и за всеки ден четеш от конзолата литрите които е направил за деня и градуса и да изчисляваш вътре във цикала all litters and all degree, като това са ти променливи които си декларирал извън цикалът. и след края на цикала трябва да изчислиш общият градус кото всичките градуси ги разделиш на литрите 

Какво е това quantity което четеш преди цикалът? Може ли да покажеш условието

Според мен без да си спомням условието, преди цикълът трябва да си прочетеш само дните, за да знаеш до колко дни да въртиш, както и да си декларираш две променливи double allLiters = 0.0, double allDegree = 0.0 -> които ще използваш във цикала за да добавяш за всеки ден произведените литри и сътвонтно градус на литър ракия. А количеството и градуса си ги четеш във цикала за съответният ден

 

0
03/03/2018 13:33:13
martin0124 avatar martin0124 6 Точки

Здравей, ето условието https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/784#3 да тикажа честно и аз не знам какво правя пробвам различни неща не знам как да ги вкарам променливите нали трябва във входа има градуси получена напитка а тя зависи от дните  и има един горница виж входа на 2 аз така го разбирам и след това да се умножават всички градуси.Аз ли бъркам

0
Ivelin_Dimitrov avatar Ivelin_Dimitrov 148 Точки
  • На първия ред – N – брой дни  – цяло число в интервала [1...300]
  • За всеки един ден на отделен ред :
  • количество на ракията реално число в интервала [1.00...500.00]
  • градус на получената напитка - реално число в интервала [10.00...99.00] 

Примерният вход 1 ти е:

3  -  Days

100       -  litters for day 1

45         -  grade for day 1

50         - litters for day 2

55         - grade for day 2

150       - litters for day 3

36         - grade for day 3

Това което ти казах отгоре. преди цикала четеш само дните - за да знаеш до колко да завъртиш цикала. и вътре във цикала за всеки ден си четеш количеството произведено за деня и градуса на полученото количество. Трябват ти и две променливи ат тип double - декларирани преди цикалът, защото том ще пазиш общото за всеки ден. И вътре във тялото на цикала след като прочетеш количеството за деня и градъса -> ще пълниш променливите.

Първи ден: общото=100 литра , 100 * 45=4500 ->>> allLitters += 100; allDegree += litters * degree = 100 * 45 = 4500;

Вече чак след цикала ще си изчислиш средният градус -> degree = allDegree / allLitters;

И накрая си отпечатваш това е. Пробвай се сега да го направиш, ако не стане ти помогна

0
03/03/2018 13:56:58
Ivelin_Dimitrov avatar Ivelin_Dimitrov 148 Точки

така наречината горница от тебе :) това ще е просто неколко if() проверки накрая във които проверяваш крайният градус, и във всяка проверка си печаташ според условието 

  • Ако градусът е по-малко от 38, да се отпечата съобщение „Не е добре, трябва преваряване!“. à"Not good, you should baking!".    --->> if(degree < 38) { TODO... }
  • Ако е от 38 до 42, да се отпечата съобщение „Супер!“ à"Super!" --> if(degree >= 38 && degree <= 42) { TODO... }
  • Ако е повече от 42, да се отпечата „Разреждане с дестилирана вода!“à "Dilution with distilled water!" -->>  else { TODO... }
0
03/03/2018 13:53:11
TodorovP avatar TodorovP 177 Точки

int quantityrakia = int.Parse(Console.ReadLine()); трябва да е в цикъла и то като:

double quantityrakia = double .Parse(Console.ReadLine()); (виж условието)

Оттам трябва да има нещо такова 

totalLiters = totalLiters + quantityrakia ;
totalDegrees = totalDegrees + quantityrakia * grad;

Най-накрая изчисляваш

double degreesPerLiter = totalDegrees / totalLiters;

а после отпечатваш резултатите според условието.

0
martin0124 avatar martin0124 6 Точки

Ето това сътворих https://pastebin.com/TbrZ4PQn но липсва песледното число, което трябва да се вкара от конзолата

0
TodorovP avatar TodorovP 177 Точки

Вместо да обяснявам надълго погледни тук

https://pastebin.com/Fn7xkCbH

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.