Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

paveliliev90 avatar paveliliev90 74 Точки

Teche-Module, Exam-Preparation II, Problem 04. Roli The Coder

https://pastebin.com/EcFqCxTh      

Хора, защо не мога да си сортирам правилно резултата? Какво и да правя винаги ми го изкарва по един и същ начин. Явно не използвам правилно OrderBy :X Другите глупости от кода ми не знам дали са вярни,но сортировката ме интересува само :D

Тагове:
0
Fundamentals Module
Vesso1980 avatar Vesso1980 486 Точки

Ето ти едно решение https://pastebin.com/axVHTAZD

1
SlaviKapsalov avatar SlaviKapsalov 27 Точки

Колега, в твоя случай в първия foreach вземаш първото eventID(да кажем ID - 1) и във втория foreach сортиташ само събитията в ID - 1, а не всички събития. Сортирането трябва да ти бъде в пъртия foreach. Не можеш (или поне аз не знам как) да сортиташ dictionary по value на вложеното dictionary. Защото в случая трябва да му кажеш OrderByDescending(x => x.Value.Value.Count), което не може да стане. За целта може да се използва KeyValuePair и тогава вече позволява да се каже Value.Value. А иначе ако искаш мога да ти дам решение на задачата с клас и така сортиравката става доста по лесна. Поздрави и успех!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.