Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Sim0o0na avatar Sim0o0na Trainer 567 Точки

[Programming Basics] [Exam] Онлайн приемен изпит 10 и 11 Март - примерни решения на задачите

Здравейте,

Споделям Ви примерни решения, на езика C#, които са авторски или от студенти, участвали в изпита и решили задачите за 100/100 точки:

1. Hearthstone
1. PC Store
1. Travel

2. Picture In the Wall
2. Illidan
2. Shopping

3. Slot Machine
3. Retirement
3. Arena Tournament

4. Balls
4. ASCII Combinations
4. CSGO

5. Mask
5. Sword
5. Arrow

6. Special Combinations
6. Prime Pairs

Това разбира се, отново повтарям, са примерни решения. Възможно е задачите да се решат по-кратко, дори по-просто. Подбрала съм най-достъпно разбираеми такива. Ще се радвам, ако всеки от вас сподели и своите, особено на различни технологии, за да обсъдим какво е било проблем, тъй като в групата имаше доста твърдения, че изпита обхвана незастъпени, неучени неща. 

Контестът вече е пуснат за практика, така че можете да видите решенията и на другите задачи и да се упражнявате. 

Следващите дати за изпит са на: 14 и 15, 28 и 29 Април. До началото на Tech Module имате 2 месеца, през които ви съветвам да не спирате да решавате задачи и да наваксате пропуснатото. Още задачи можете да намерите в двете книги за Основи на програмирането.

Тези от вас, които се чустват подготвени, могат да започнат да преглеждат курсовете по Programming Fundamentals в системата на СофтУни. Всички видеа и ресурси от изминали курсове са свободни за ползване.

Поздрави, Симона :)

5
Programming Basics 30/04/2018 16:54:36
A.Bozhinov avatar A.Bozhinov 3 Точки

Здравейте, колеги качвам мое решение на задача 5 "Mask". Реших да го кача въпреки, че вече има качени решения на тази задача, защото за мен винаги е било много полезно да разглеждам различни решения на една и съща задача, когато аз самия не мога да се справя с нея. Според мен е полезно да се разглеждат различни решения така човек намира най - лесната и разбираема за него самия логика за решаването на даден проблем. Този подход на мен лично доста ми помага. Целта на това нещо не е да наизустим едно решение, а да си изградим най - лесното за нас логическо мислене!

Поздрави !

https://pastebin.com/VVULNPX4

1
tedu6ko avatar tedu6ko 1 Точки

Здравейте колеги, 

Изкарах 600/600. Това са мойте решения на PHP. Радвам се, че не ми се падна 05. Sword, защото когато я написах на PHP ми стана лошо. 

01. Hearthstone PHP

02. Shopping PHP

03. Arena Tournament PHP

04. Balls PHP

05. Arrow PHP

06. Special Combinations PHP

Преди да запиша в СофтУни се колебаех между още няколко академии, и сега тези два месеца преди Programming Fundamentals ще ми дойдат в повече. Имам бейсик познания по C# и Java. Завърших КСТ бакалавър и вместо магистрарура реших да започна в СофтУни. Много се радвам, че за лектор ми се падна Боян Михайлов а за ментор Красимира Георгиева. Искам да им благодаря за всичко което направиха за цялата група Programming Basic PHP. 

Нещото което не ми харесва е, че в  Programming Fundamentals ще продължим със C# ! Нищо против езика C# , но аз избрах за бъдещ старт в web програмирането PHP. Тайно се надявам, че СофтУни работят по въпроса.

Python Development - април 2018, на първо четене изглежда супер! Поздравления! 

 

0
Svetoslavivanov0 avatar Svetoslavivanov0 24 Точки

Моето решение за Mask https://pastebin.com/d34TayzN.

0
elena.b avatar elena.b 3 Точки

в групата имаше доста твърдения, че изпита обхвана незастъпени, неучени неща. 

Предполагам, че твърденията са били от хората, които са били онлайн форма на обучение и те са прави за това. Наистина, на лекциите не беше говорено и обяснявано много за Ascii table, задачи също не са били решавани. На менторските срещи бяха решавани и обяснявани такъв тип задачи.

Според мен, имаше разлика в сложността на различните задачи, като най-голяма разлика забелязах при 5-та задача. На изпита направих Маската за около 20 минути. Като решавах другите 2 задачи Стрелата също ми отне около 20 мин, а Меча - към 45-50 минути. Задачата Sword определено беше по-сложна от другите 2, което не е много честно спрямо колегите, на които се е паднала тази задача.

2
15/03/2018 22:33:25
ZhPetkov avatar ZhPetkov 45 Точки

Здравейте,

Може ли да погледнете решението ми за задача 3. Retirement. Дава ми 50/100 и не мога да си открия грешката.

https://pastebin.com/3cCFdper

Ето и самото условие на задачата.

https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/968#7

Благодаря предварително,

Поздрави

EDIT: Открих си грешката, обърнал съм стойностите, когато не се влиза в нито едно условие.

0
21/03/2018 01:30:53
chrisBG69 avatar chrisBG69 29 Точки

Здравейте, след като реших 4-та задача - CSGO на PHP, открих нещо интересно. По условие:

Да се отпечата на конзолата 1 ред: Ако броят на предметите е по-голям от 7:

-    Sorry, you can't carry so many things! – и програмата приключва.

Сложих един if  там, както си му е редът и break;  в него, но нет бийнс-а изпищя с фатална грешка. След дълго ровене по форумите открих, че break; не можело да се слага във if - else конструкция за PHP 7, дава грешка. break; се заменя с return false; и така няма проблем. Ето и решението ми:

https://pastebin.com/2wYMjEEW

0
21/03/2018 17:51:13
plamen1982 avatar plamen1982 1 Точки

Здравейте,

Аз се подготвям за изпита през април и реших да пробвам задачите от март. Като имам съмнения че judge не ме оценява правилно. Прегледах решенията на задачите които сте постнали и до голяма степен са сходни с мойте решения, само че аз не успявам да грабна 100-те точки. Ако някой открие защо judge-a не ми дава 100 точки ще бъда много благодарен. Езика с който решавам е javascript.

1.hearthstone - judge системата ми дава 57 точки

1.travel - judge системата ми дава 80 точки

3.arenaTournament - judge системата ми дава 28 точки

 

0
Ignatovw99 avatar Ignatovw99 4 Точки

Здравейте, имам проблем със задача Area Tournament. Локално кодът си работи както трябва, но judge ми дава 71 точки. Ще съм благодарен да получа помощ къде бъркам. Ето и моя код към задачата: https://pastebin.com/D5etUsiE

0
Ignatovw99 avatar Ignatovw99 4 Точки

Благодаря ти

0
02/04/2018 00:13:01
bobypenev avatar bobypenev 3 Точки

Здравейте,

Ето моето решение на 6. Prime Pairs

 

Реших да го публикувам, защото е по-кратичко от тези, които видях.

  1. Вместо ръчната проверка дали се дели на 1, 2, 3... - това може да се опрости с цикъл.
  2. Създава се един флаг isPrime = true и ако едно от двете числа се дели на каквото и да е от горните, става false.
  3. Има други случаи за реалния живот, но решението удовлетворява условието и judge със 100/100.

 

И една молба - ако е възможно, избирайте опцията за синтактично оцветяване когато добавяте решения в PasteBin - за някои това улеснява четенето.

0
10/04/2018 10:20:44
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.