Loading...
BoYaN avatar BoYaN 336 Точки

Здрасти колега,

пастите на Arctic са доста добри и са на поносими цени. Аз ползвам MX-3 (MX-4 също става) за лаптопа и настолния. Ако няма да "пържиш"  са идеални.

Ако мислиш да го клокваш Silver-a определено е за предпочитане.

Колко често сменяш на настолния?

Една паста би трябвало да изкара около 2 години (ако процесора не е изпържен зловещо), преди да почне да губи качествата си.

А силиконовите и тези по 5 лв за 3 грама, по мое скромно мнение, не се броят за пасти, ами са просто някакво мазало.

2
ibakyrdjiev avatar ibakyrdjiev 172 Точки

Няма да го клоквам скоро защото е добър за момента. Проблема е че на настолния купих една доста евтина. 

Той е с АМD процесор и моите родители го ползват и доста често е на 100% ...  Сменям му я на 5-6 месеца, особенно когато имахме домашаен любимец и имаше косми в радиатора :)

0
BoYaN avatar BoYaN 336 Точки

Има едни мрежички, нещо като филтри са, които се слагат върху вентилаторите и обират прах и боклуци, в твоя случай косми. Не знам как можеш да обясниш в магазина какво търсиш, защото едно че в България много малко фирми ги предлагат и друго че дори да ги предлагат доста често им мислят странни имена и в някой случай дори и да ги имат нямат представа за какво се ползват.

Един познат наскоро си поръча 140' от Китай, защото не можа да намери никъде в БГ толкова големи, иначе 80' 90' и 120' с повече ровене се намират.

0
tdsamardzhiev avatar tdsamardzhiev 77 Точки

BoYaN, "филтри против прах" се казват мрежичките, oddly enough tongue-out

Може да си направиш от стар дамски чорапогащник, ако не ти се дават пари.

2
14/09/2014 07:43:35
sarfaa avatar sarfaa 17 Точки

Някоя на Artic Cooling със сребро вътре.

Аз лично си правя лаптопите с изключително евтината "Термо-300", която струва лев и трийсе :D

1
IliyanKordev avatar IliyanKordev 50 Точки

аз си взех от някаква евтина и нямам никакви проблеми но ако искаш да си квокваш процесора ти трябва по-скъпа просто трябва да служиш доста 

1
11/09/2014 12:29:59
bsdemon avatar bsdemon 348 Точки

Тази паста ползвам. Може да видиш и другите пасти и те са добри. Общо взето в Dekada с такива неща се занимават и имат добри продукти. 
Много е важно и как си подготвяш процесора и радиатора. Трябва да са много добре почистени. Друго важен момент е колко паста ще сложиш. Многото паста може ПРЕЧИ, вместо да помага. Идеята на пастата е да запълни неравностите в повърхностите на процесора и охладителя, за да има по-голяма топлообменна повърхност.
Но ако не се занимаваш с овърклок и не товариш процесора и бялата българската паста за електронни елементи ще ти свърши работа.
Принципно, проблемите с запичането на пастата, идват от набития прах по радиаторите на охладителя. В този случай радиатора не може да топлоотдава добре, процесора започва да грее и пастата отива на кино, понякога така се спича че ти трябва късмет да махнеш радиатора. Има и други фактори от които зависи колко ще ти издържи пастата, ако ти е натоварен процесора постоянно на 80-100% примерно.

4
ibakyrdjiev avatar ibakyrdjiev 172 Точки

Да, определено многото паста става проблем :) първите ми опити за мазане ми показаха точно този ефект :)

Принципно радиатора даже го мия под течаща вода а процесора го чистя със спирт. 
След позлването на лаптопа ми в общежитие и на строителен обект във фургон съм сигурен че радиатора ще е много затлачен и пастата  ще е запекла. След изпита по Java Basics ще го почистя :)

0
Bosco avatar Bosco 3 Точки

Разликата между българската за лев и нещо, и arctic silver не е толкова голяма че да си струва повечето пари.

В момента съм с FX8350. Като го слагах, още като го взех, имах останала AS от xbox-a и сложих нея. След време си взех ново дъно но този път сложих от българската паста и разликата беше 3-5 градуса по висока температура, които не биха ме накарали да си взема AS. А преди години си играх да сравнявам температурите на 2 xbox-a, единия със заводската паста а другия с AS и разликата беше 7 градуса.

 

Слагай каквато имаш и си свиркай, то ако ти прегрее процесора след време, няма да е от пастата да знаеш. (ако приемем че е поставена правилно естествено)

2
Jinjaar avatar Jinjaar 348 Точки

Здравей!

Аз лично ползвам Arctic Silver и съм изключително доволен.

1
tdsamardzhiev avatar tdsamardzhiev 77 Точки

Arctic MX-2.

- не е много скъпа

- има добри параметри

- лесна за намиране

- лесна за нанасяне (дори на зарно да я цвъцнеш и изобщо да не я размазваш - почти няма разлика)

- 4 грама може да изглежда малка разфасовка, но ако ти трябва само за 1 компютър, най-вероятно като разкараш компютъра след 5-6 години, все още ще имаш останала паста.

 

Според мен една хубава паста си струва парите при всички положения.

1
14/09/2014 17:49:21
ivailoindjov avatar ivailoindjov 20 Точки

Здравейте колеги, зачетох се в коментарите и срещам често термина "размазване" на пастата, та реших да споделя това видео с нагледни примери какво се случва при различните методи за нанасяне на термопаста. Лично аз слагам количество с размера на малко бобено зърно в средата и просто си монтирам радиатора на вентилатора и нямам проблеми. Като цяло разстоянието между двете повърхности - металната капачка (ако може така да се нарече) на процесора и долната част на радиатора на вентилатора е достатъчно малко, за да се разпредели пастата сама. Заповядайте: ЦЪК

2
15/09/2014 11:25:01
DanailKoev avatar DanailKoev 7 Точки

По препоръка от специалисти, аз ползвам тази от години и съм много доволен: Arctic Cooling MX-4

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.