Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

GerganaTsirkova avatar GerganaTsirkova 17 Точки

Road Radar

Здравейте колеги. Въпросът ми е относно следната задача: https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/310#1

Това е моят код: https://pastebin.com/PePji95s

Не мога да разбера защо когато въведа примерния вход: [120, interstate], получавам грешка (ReferenceError: interstate is not defined), а когато входът ми е [120, 'interstate']-нямам проблеми. Моля, кажете ми къде греша!

Тагове:
0
JavaScript Fundamentals
k.sevov avatar k.sevov 1077 Точки
Best Answer

Когато е без кавички си мисли, че му подаваш променлива и съответно ти казва, че няма дефинирана такава. Като му сложиш кавичките вече си е стринг и очаквано работи нормално. 

0
GerganaTsirkova avatar GerganaTsirkova 17 Точки

Тогава как да направя променливата стринг, защото трябва да тествам програмата с ето този вход: [120, interstate]?

 

0
03/05/2018 20:44:08
k.sevov avatar k.sevov 1077 Точки

Локално си тестваш като си слагаш кавичките за стринговете (когато четеш от конзолата на другите езици ти връща стринг, тук си го подаваш ръчно - не гледай това, че са пропуснати в условието), а в джъдж пускаш само функцията без да я извикваш с нищо. 

0
Iskren.1990 avatar Iskren.1990 6 Точки

Куца ти математиката колега.

 

else if((overSpeed<-20)&&(overSpeed>=-40)){

 

Обърни внимание на знаците.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.