Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Slays avatar Slays 0 Точки

Препоръки към начинаещ

Здравейте на Всички! 

Имам интерес към програмирането, като следващ етап на развитие, но нямам абсолютно никаква представа от него. 

Преди да започна с изучаването и упражненията по който и да е език, ми се иска да науча основата... алгоритми, логиката, синтаксис на кода, терминология и прочие.

п.с. За момента проявявам повече интерес към програмиране на хардуер, машинно обучение и УЕБ, отколкото към мобилни приложения. Но всичко с времето си.


Можете ли да препоръчате литература, която да обхваща изброените по-горе теми, ако пропускам нещо, ще съм благодарен да добавите.

Искам да си изясня наистина основни неща, преди да се запиша на курс, за да не гледам умно :)

Ще се радвам на препоръки и съвети.

 

 

 

 

1
Общи приказки 29/07/2018 15:55:10
svetoslav_0 avatar svetoslav_0 1009 Точки

Книгата на Наков е подходящо четиво според мен -> линк

0
29/07/2018 15:52:07
Slays avatar Slays 0 Точки

Благодаря!

0
k.sevov avatar k.sevov 1077 Точки

Подкрепям препоръката на колегата за тази книга, но не мисля че е необходима предварителна подготовка преди да започнеш Софтуни. Основната програма започва напълно от нулата и темпото на обучение е плавно, което ще ти даде възможност  спокойно да навлезеш в материята.

0
svetoslav_0 avatar svetoslav_0 1009 Точки

Така е, да. За това лекциите на Basics са веднъж седмично :)

0
Slays avatar Slays 0 Точки

Благодаря за инфото. В такъв случай няма нищо тревожно ако се запише директно курса за начинаещи.

  

0
svetoslav_0 avatar svetoslav_0 1009 Точки

Абсолютно. Бил съм асистент и съм се сблъсквал с хора, които никога преди не са имали нищо общо с програмиране. Хванеш ли се веднъж, много бързо се навлиза в материала. Не се чуди изобщо, бутона КАНДИДАТСТВАЙ в най-горната част на страницата (точно до логото на СофтУни) или тук.

0
mtenev avatar mtenev 149 Точки

Slays,

Напълно подкрепям колегите в изказаните от тях мнения.

Споменатите книги са страхотни и аз също ти ги препоръчвам. Можеш да си ги вземеш от рецепцията на СофтУни или да им се обадиш и да си ги поръчаш по куриер, в случай че нямаш възможност лично да отидеш.

svetoslav_0 ти е препоръчал много правилно и курсовете Programming Basics. Те са подходящи за всички начинаещи и аз също с две ръце и два крака тe съветвам да ги пробваш - било то присъствено, било то онлайн - https://softuni.bg/opencourses/programming-basics.

В началото на този септември стартират три издания:

- Programming Basics with C# - September 2018;
- Programming Basics with C++ - September 2018;
- Programming Basics with Java - September 2018.

Повече информация за тях можеш да намериш в сайта на СофтУни, като избереш "Обучения" от лентата най-горе. Оставям ти два линка към секцията - https://softuni.bg/trainings/courses (всички курсове и тяхната последователност) и https://softuni.bg/trainings/opencourses (всички отворени курсове и всеки един какво представлява).

Оставаме на разположение.

Успешна и усмихната нова седмица! :)

0
Slays avatar Slays 0 Точки

Благодаря за информацията! Ще разгледам курсовете.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.