Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
Slays avatar Slays 0 Точки

Препоръки към начинаещ

Здравейте на Всички! 

Имам интерес към програмирането, като следващ етап на развитие, но нямам абсолютно никаква представа от него. 

Преди да започна с изучаването и упражненията по който и да е език, ми се иска да науча основата... алгоритми, логиката, синтаксис на кода, терминология и прочие.

п.с. За момента проявявам повече интерес към програмиране на хардуер, машинно обучение и УЕБ, отколкото към мобилни приложения. Но всичко с времето си.

Можете ли да препоръчате литература, която да обхваща изброените по-горе теми, ако пропускам нещо, ще съм благодарен да добавите.

Искам да си изясня наистина основни неща, преди да се запиша на курс, за да не гледам умно :)

Ще се радвам на препоръки и съвети.

1
Общи приказки 29/07/2018 15:55:10
svetoslav_0 avatar svetoslav_0 948 Точки

Книгата на Наков е подходящо четиво според мен -> линк

0
29/07/2018 15:52:07

Благодаря!

0
k.sevov avatar k.sevov 1051 Точки

Подкрепям препоръката на колегата за тази книга, но не мисля че е необходима предварителна подготовка преди да започнеш Софтуни. Основната програма започва напълно от нулата и темпото на обучение е плавно, което ще ти даде възможност  спокойно да навлезеш в материята.

0

Така е, да. За това лекциите на Basics са веднъж седмично :)

0

Благодаря за инфото. В такъв случай няма нищо тревожно ако се запише директно курса за начинаещи.

0

Абсолютно. Бил съм асистент и съм се сблъсквал с хора, които никога преди не са имали нищо общо с програмиране. Хванеш ли се веднъж, много бързо се навлиза в материала. Не се чуди изобщо, бутона КАНДИДАТСТВАЙ в най-горната част на страницата (точно до логото на СофтУни) или тук.

0
mtenev avatar mtenev SoftUni Team Moderator Forum Admin 147 Точки

Slays,

Напълно подкрепям колегите в изказаните от тях мнения.

Споменатите книги са страхотни и аз също ти ги препоръчвам. Можеш да си ги вземеш от рецепцията на СофтУни или да им се обадиш и да си ги поръчаш по куриер, в случай че нямаш възможност лично да отидеш.

svetoslav_0 ти е препоръчал много правилно и курсовете Programming Basics. Те са подходящи за всички начинаещи и аз също с две ръце и два крака тe съветвам да ги пробваш - било то присъствено, било то онлайн - https://softuni.bg/opencourses/programming-basics.

В началото на този септември стартират три издания:

- Programming Basics with C# - September 2018;
- Programming Basics with C++ - September 2018;
- Programming Basics with Java - September 2018.

Повече информация за тях можеш да намериш в сайта на СофтУни, като избереш "Обучения" от лентата най-горе. Оставям ти два линка към секцията - https://softuni.bg/trainings/courses (всички курсове и тяхната последователност) и https://softuni.bg/trainings/opencourses (всички отворени курсове и всеки един какво представлява).

Оставаме на разположение.

Успешна и усмихната нова седмица! :)

0

Благодаря за информацията! Ще разгледам курсовете.

1