Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

nadiwb avatar nadiwb 0 Точки

Input/Output, Files and Directories

Колеги здравейте,

решавам задачките от Java Advanced за Input/Output,Files and Directories и имам следният проблем ,чета файла и при записване върху друг файл, резултата на reading file и writing file е различен , в writing file имам ироглифи и нямам идея как да разреша проблема.Сменях encoding на Notepad++ , но няма промяна.

Ако някой има идея какво да направя , ще се радвам да помогне

Тагове:
0
Module: Java Advanced
Quake3 avatar Quake3 546 Точки

Здравей,

Не знам как пишеш файла, но пробвай да сетнеш кодирането. Примерно:

String defaultDirectoryStringPath = new JFileChooser().getFileSystemView().getDefaultDirectory().toString();
        File defaultDirectoryPath = new File(defaultDirectoryStringPath);
        File myFilePath = new File(defaultDirectoryPath, "textfile.txt");
        try (
                OutputStreamWriter outputStreamWriter = new OutputStreamWriter(
                        new FileOutputStream(myFilePath.getPath()), 
                        StandardCharsets.UTF_8)){
            
            outputStreamWriter.write("Some text");
        } catch (IOException ex) {
            Logger.getLogger(IOApp.class.getName()).log(Level.SEVERE, null, ex);
        }

StandardCharsets.UTF_8 или някой друг Charset.

При четене можеш да направиш същото. Примерно:

...
InputStreamReader inputStreamReader = new InputStreamReader(
                         new BufferedInputStream(new FileInputStream(myFilePath.getPath())), StandardCharsets.UTF_8);
...

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.