Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Annanklv avatar Annanklv 2 Точки

Метод за сума и сбор от цифрите на едно число

Има една задачка, която ме обърква. Струва ми се, че всичко е вярно освен частта с дължината на масива. Нещо не ми се връзва с останалата част от задачата. Какво ще кажете? Ето я и нея:

Да се въведе едномерен целочислен масив с дължина (брой елементи) в интервала [2;50]. Да се контролира въвеждането на дължината в този интервал.

А) Да се напише метод Sum(k), който връща сумата от всички елементи на масива, по-големи от параметъра k (формалният параметър k се въвежда от потребителя). След изчислението сумата да се отпечата на екрана.

Б) Да се намери и отпечата на екрана броят на всички трицифрени елементи на масива, сумата на чиито съставни цифри е четно число.

Поставям кода на решението ми в pastebin: https://pastebin.com/Ya1MyPc6

Благодаря предварително. 

Тагове:
0
Module: C# Advanced 27/09/2018 17:50:39
willystyle avatar willystyle 2472 Точки
Best Answer

Според мен или условието е друго, или ти си написала нещо различно за решение. Грешките които забелязвам са доста, някои от тях: не въвеждаш основния масив с който се работи, въвеждаш някакво maxI за което в условието не е споменато, и сумираш някакви икндекси, а не елементи на масив... затова ти предлагам решение на написаното от теб условие, но е с малко LINQ, ако не го схващаш, пиши, ще го променим с цикли.

https://pastebin.com/EHfvhtQ0

 

0
Annanklv avatar Annanklv 2 Точки

@willystyle Благодаря много за споделеното решение. Самата задача си е точно такава. Горе-долу схванах смисъла с LINQ, но бих искала да видя как работи и с цикли, ако не е проблем, разбира се. :)

1
willystyle avatar willystyle 2472 Точки

Щом си го схванала е добре, разучавай LINQ спестява много писане, а и прави кода доста четлив и прегледен.

Ето ти и вариант с цикли:

https://pastebin.com/i31Mkk66

0
Annanklv avatar Annanklv 2 Точки

Благодаря! 

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

изглеждат ок сметките,само имената на променливите са wow... А иначе големината на масива ти е задължаваща не може да имаш по-малко от 2 елемента или повече от 50. А лично казано бих го направил с проверка след като ми дадат n с един bool.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.