Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

jivkoss avatar jivkoss 4 Точки

Предпазване на очите

Понеже програмистите прекарват много време пред монитора, можете ли да ми кажете начини да се неутрализира вредното илъчване, за да не се налага да се носят очила. 

Аз се сещам за следните неща:

- да се намали осветеността на монитора.

- да се инсталира програма, която намалява синята светлина, като Iris.

- да се ползват очила за компютър.

- да се прави почивка на всеки 1 час по 10 минути гледане в далечината.

Ако спазвам всички тези неща, има ли вероятност да сложа очила?

Какви очила за компютър ще ми препоръчате? Аз съм се спрял на Gunnar Intercept Onyx. Добри ли са или да взема друг модел? Със жълти стъкла ли да си купя или с прозрачни?

Тагове:
0
Общи приказки 31/10/2018 17:10:51
aggeorgiev avatar aggeorgiev 326 Точки

Прозрачните стъкла са по-хубави и по-скъпи (нещата и през тях изглеждат жълти). Моето мнение е очила по поръчка.

0
yanmario avatar yanmario 58 Точки

Flux  е добра програма и не ти трябва да си купуваш очила като цяло. Но ако избереш вариант с очила гледай по-евтин вариант от gunner.

0
snaikeee avatar snaikeee 54 Точки

Аз съм със "Антирефлексни"  очила без диоптър има ги във всяка оптика .Прозрачни са не са жълти .   Имам ги от много време и ми помагат определено е по добре с тях.  

И какпи за очи задължително си слагам .

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.