Loading...
Chrissisbeast avatar Chrissisbeast 0 Точки

Python или Javascript

Здравейте , от скоро започнах да се занимавам с програмиране , гледах клипове с подходящите езици за begineri и ми се появиха джаваскрипт и пайтън .

Започнах с JS учих го малко , интересен ми беше и всичко беше 6 , след това гледах някакви клипове и всичко казваха че пайтън е супер прост и изчистен език и че е най — подходящ за бегинъри , и  че е пъти по - добър от джаваскрипт и се преместих на него , след това четох че джаваскрипт имал повече възможности за реализация в България , а пайтън не чак толкова и сега съм пред дилемата с кой от двата да продължа.

Знам че това зависи от какво ми е интересно на мен , но и двата езика са ми сравнително еднакво интересни и единственото нещо което може да наклони везната е това , кой има по - добро бъдеще в България .

Още съм ученик и имам време , за това искам да се захвана с нещо , което има бъдеще и да го знам на високо ниво .

Хубав ден.

Тагове:
0
Programming Basics
KarinaCholakova avatar KarinaCholakova 8 Точки

Учи ги и двата, като цяло няма програмист с един език само. А с кой да започнеш? Въпрос на лично предпочитание, но трябва да знаеш, че с който и  език да се заемеш, JS ще ти е нужен при всички положения. А Python тепърва набира сила в България и е въпрос на време да стане доста търсен и тук.

3
22/11/2018 13:16:59
Chrissisbeast avatar Chrissisbeast 0 Точки

Благодаря за бързия отговор , ще продължа с JS и след и след това ще се прехвърля на пайтън

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

Това е много неточно мнение. Python e брутално мощен и по-добър от js. И е адски търсен. Само ще спомена че uber имат план за 300 човека екип а езиците им са python java. Python е по скоро backend бърз и позволява и чудеса в mashine learning-a.

Js от друга стана е web ок популярен е заради уеб и толкова дали е лoш език не но няма ооп развито и в момента пак разни неща се случват в екосистемата му. Има толкова много frameworks че реално като junior e тредно да се ориентираш. 

https://dev.to/massa142/javascript-is-almost-pythonic-3f8

Сравнени 2та езика са почти идентични като синтаксис има една хубава статия js is pythonic. Ако знаеш единия лесно включваш и на другия. Предимството на python e че има смислено oop. И въпреки това се пише бързо и лесно.

Като е новобранец човек поне според мен е по-добре,да научи основите на коденето.Езика и просто един синтаксис отгоре. И затова по-добре python защото има ооп. 

И бтв вече има една js умора и се разрaботват технологии като blazzor който да вдигат web без грам js.И подобни и зад тези технологии седят гиганти като ms.

 

0
22/11/2018 15:52:26
Chrissisbeast avatar Chrissisbeast 0 Точки

Много благодаря за изчерпателния отговор , това тотално наклони везните към python, който така или иначе много повече харесвам от JS , като цяло аз ще ги науча и двата, въпроса е , че ако тръгна от пайтън (който е по-лесен) след това лесно ще се ориентирам и към JS който е подобен по синтаксис.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.