Професионална програма
Loading...
+ Нов въпрос
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5301 Точки

[Exam Problems] JS OOP - Примерен изпит

Колеги, качил съм ви примерен изпит по JavaScript OOP:

Можете да започвате да тренирате за JS изпита. Взели целия учебен материал, необходим ви този изпит.

Ще организираме и подготовка за изпит в най-скоро време.

Търсим доброволци да подготвят още една изпитна тема, в същия дух като тази.

13
JavaScript Advanced 10/12/2014 00:41:23

Обявяваме подготовка за изпит по JS OOP:

• 4 ноември (вторник), 10:00 часа @ СофтУни

Ще ви решавам на живо примерната изпитна тема.

11
ttitto avatar ttitto 1154 Точки

Клас диаграмата в условието на задачата върху javascript-ски код ли е генерирана?

1

Не, не знам да има тул за клас диаграми в JavaScript. По природа JavaScript не е много ООП ориентиран, няма ясен стандарт за класове, наследяване, капсулация (има много различни подходи). Няма ООП интерфейси, липсват и други утвърдени принципи от ООП. Клас диаграмата е правена върху C# код, но визуализира доста добре класовете и тяхната взаимовръзка.

1
arsoman avatar arsoman 419 Точки

Имам въпрос: не е ли възможно поне промяна на часовете за изпита, сега е ориентирано към присъствените студенти, но все пак има доста онлайн колеги, за които тези часове са доста неудобни? 

3
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1548 Точки

Аз апелирам поне едната група да е в неработен ден, примерно в съботата същата седмица между Unity курса и ниво 0, мисля, че има как да се вмъкне времево :?

4
03/11/2014 11:54:29

От екипа бяха казали, че този път не може да е почивен ден, затова моля поне за промяна на часа...

1

Ами да го преместим в събота от 14 до 18 часа? Ще е доста напрегнато, но не е невъзможно.

11
Valleri avatar Valleri 292 Точки

Ако не се бъркам трябва да въведем целия код от .js файла в judge-системата, нали? В момента, като събмитна дори и авторското решение гърми, въпреки че махам кода отдолу. Пробвах и без 'use strict'.

При вас как е?

0
Masovski avatar Masovski 211 Точки

Не се бъркаш, но има един коментар, който гласи:
Remove all below code before submitting to the judge system!

Става въпрос за последната функция във файла. smile

---------

ЕДИТ: Ти си написал, че го махаш, но явно съм пропуснал да прочета тая част... :) 

0
06/11/2014 08:49:24
Valleri avatar Valleri 292 Точки

Премахвам го този код. Локално ми работи иначе, тествах го в .html файла.

0
04/11/2014 10:21:43

При мен се получи същото, защото извън processEstatesAgencyCommands бях си направил един "клас" Helpers. След като вкарах класа Helpers вътре в processEstatesAgencyCommands всочко тръгна. Ако имаш код извън processEstatesAgencyCommands е много вероятно това да е проблемът.

4

Към екипа на СофтУни:

сега виждам, че в график на учебната зала, изпита от 14-ти е преместен за 15-ти от 14 часа?! Това ли е окончателното решение, ако да, моля да се публикува на по-видно място, за да го видят повече колеги. Много благодаря за проявеното разбиране, аз лично съм изключително приятно изненадан за пореден път от практиката на университета за бърза, точна и съобразена с нашите нужди обратна връзка! БЛАГОДАРЯ!

5

Да, втората група за JS OOP изпита ще е в събота (15-ти). Окончателно.

9
kasskata avatar kasskata 492 Точки

И аз ще се включа в борбата с този малоуме.... искам да кажа недодяла... искам да кажа различен език.

Ето едно малко туториалче как да си направим за 10 минути 2 темплейта за създаване на пропърти и на клас .NET Style(с 2 клика). Направих го доста бързо за да мога да го споделя с вас. Ако имате въпроси пишете в темата. Ако има нужда и с видео ще обясня, защото не съм много по писаниците :P

0
07/11/2014 00:49:49
VGeorgiev avatar VGeorgiev 1385 Точки

В JS, няма нито класове, нито абстрактни класове и тн. Function конструкторите не са класове и не е хубаво да се наричат така. Просто свинете, че се начичат function конструктори. По принцип е грешно да се нарича клас затова го казвам, за да няма издънки.

2
Dekameron avatar Dekameron 481 Точки

Здравейте колеги,

Имам малък проблем. Не мога да заредя проекта, който е в папката Estates-Skeleton/Estates.sln. Visual Studio ми икарва следното:

http://s28.postimg.org/6yj45cua5/VSError.png

Не знам от какво е. С VS 2012 Ultimate съм. Дали ми трябва нова версия или просто да инсталирам някакъв plug-in допълнително?

Благодаря.

0

Просто си създай нов проект и си вкарай в него съществуващия JS файл. Вероятно проектът е писан на по-нова версия на VS и затова не можеш да го отвориш.

1
Dekameron avatar Dekameron 481 Точки

Стана :)

0