Loading...
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5295 Точки

[Exam Problems] JS OOP - Примерен изпит

Колеги, качил съм ви примерен изпит по JavaScript OOP:

Можете да започвате да тренирате за JS изпита. Взели целия учебен материал, необходим ви този изпит.

Ще организираме и подготовка за изпит в най-скоро време.

Търсим доброволци да подготвят още една изпитна тема, в същия дух като тази.

13
JavaScript Advanced 10/12/2014 00:41:23
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5295 Точки

Обявяваме подготовка за изпит по JS OOP:

  • 4 ноември (вторник), 10:00 часа @ СофтУни

Ще ви решавам на живо примерната изпитна тема.

11
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Клас диаграмата в условието на задачата върху javascript-ски код ли е генерирана?

1
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5295 Точки

Не, не знам да има тул за клас диаграми в JavaScript. По природа JavaScript не е много ООП ориентиран, няма ясен стандарт за класове, наследяване, капсулация (има много различни подходи). Няма ООП интерфейси, липсват и други утвърдени принципи от ООП. Клас диаграмата е правена върху C# код, но визуализира доста добре класовете и тяхната взаимовръзка.

1
arsoman avatar arsoman 419 Точки

Имам въпрос: не е ли възможно поне промяна на часовете за изпита, сега е ориентирано към присъствените студенти, но все пак има доста онлайн колеги, за които тези часове са доста неудобни? 

3
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Аз апелирам поне едната група да е в неработен ден, примерно в съботата същата седмица между Unity курса и ниво 0, мисля, че има как да се вмъкне времево :?

4
03/11/2014 11:54:29
arsoman avatar arsoman 419 Точки

От екипа бяха казали, че този път не може да е почивен ден, затова моля поне за промяна на часа...

1
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5295 Точки

Ами да го преместим в събота от 14 до 18 часа? Ще е доста напрегнато, но не е невъзможно.

11
Valleri avatar Valleri 304 Точки

Ако не се бъркам трябва да въведем целия код от .js файла в judge-системата, нали? В момента, като събмитна дори и авторското решение гърми, въпреки че махам кода отдолу. Пробвах и без 'use strict'.

При вас как е?

0
Masovski avatar Masovski 211 Точки

Не се бъркаш, но има един коментар, който гласи:
Remove all below code before submitting to the judge system!

Става въпрос за последната функция във файла. smile

---------

ЕДИТ: Ти си написал, че го махаш, но явно съм пропуснал да прочета тая част... :) 

 

0
06/11/2014 08:49:24
Valleri avatar Valleri 304 Точки

Премахвам го този код. Локално ми работи иначе, тествах го в .html файла.

0
04/11/2014 10:21:43
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

При мен се получи същото, защото извън processEstatesAgencyCommands бях си направил един "клас" Helpers. След като вкарах класа Helpers вътре в processEstatesAgencyCommands всочко тръгна. Ако имаш код извън processEstatesAgencyCommands е много вероятно това да е проблемът.

4
arsoman avatar arsoman 419 Точки

Към екипа на СофтУни:

сега виждам, че в график на учебната зала, изпита от 14-ти е преместен за 15-ти от 14 часа?! Това ли е окончателното решение, ако да, моля да се публикува на по-видно място, за да го видят повече колеги. Много благодаря за проявеното разбиране, аз лично съм изключително приятно изненадан за пореден път от практиката на университета за бърза, точна и съобразена с нашите нужди обратна връзка! БЛАГОДАРЯ!

5
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5295 Точки

Да, втората група за JS OOP изпита ще е в събота (15-ти). Окончателно.

9
kasskata avatar kasskata 492 Точки

И аз ще се включа в борбата с този малоуме.... искам да кажа недодяла... искам да кажа различен език.

Ето едно малко туториалче как да си направим за 10 минути 2 темплейта за създаване на пропърти и на клас .NET Style(с 2 клика). Направих го доста бързо за да мога да го споделя с вас. Ако имате въпроси пишете в темата. Ако има нужда и с видео ще обясня, защото не съм много по писаниците :P

0
07/11/2014 00:49:49
VGeorgiev avatar VGeorgiev 1384 Точки

В JS, няма нито класове, нито абстрактни класове и тн. Function конструкторите не са класове и не е хубаво да се наричат така. Просто свинете, че се начичат function конструктори. По принцип е грешно да се нарича клас затова го казвам, за да няма издънки.

2
Dekameron avatar Dekameron 481 Точки

Здравейте колеги,

 

Имам малък проблем. Не мога да заредя проекта, който е в папката Estates-Skeleton/Estates.sln. Visual Studio ми икарва следното:

http://s28.postimg.org/6yj45cua5/VSError.png

 

Не знам от какво е. С VS 2012 Ultimate съм. Дали ми трябва нова версия или просто да инсталирам някакъв plug-in допълнително?

 

Благодаря.

0
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Просто си създай нов проект и си вкарай в него съществуващия JS файл. Вероятно проектът е писан на по-нова версия на VS и затова не можеш да го отвориш.

1
Dekameron avatar Dekameron 481 Точки

Стана :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.