Loading...
damesova avatar damesova 203 Точки

Зависи в каква фирма ще работиш и какви точно ще са преките ти отговорности. 

Все пак е необходим някакъв минимум по английски по няколко причини:

  • Повечето новости в програмирането излизат на английски. А един програмист ако не следи новостите е за никъде...
  • Форумите, където можеш да дискутираш казус, най-често са на английски. А казуси да искаш... :)
  • Когато кандидатстваш за работа има не малка вероятност и самото интервю или тестовете да са на АЕ... А и да са на БГ - винаги ще има кандидат, който ще е с предимство пред теб, защото го владее...
  • Не на последно място, след Programming Basics всички задачи са на АЕ...

Надявам се да съм помогнала, макар да знаех, че щеше да те направи по-щастлив обратният отговор...

Мен ако питаш езиците са голямо богатство - няма да загубиш, ако го знаеш.

Успех!

2
petur89 avatar petur89 2 Точки

Мерси за изчерпателния отговор. Явно първо трябва да науча езика и след това програмирането.

1
10/01/2019 12:06:31
damesova avatar damesova 203 Точки

Според мен можеш да си учиш АЕ, докато караш Programming Basics. За това ниво ниво всичко, което ще ти е нужно, можеш да си го намериш и на БГ.

После, обаче, ще трябва поне да разбираш, като го четеш. 

Зависи от темпото и старанието, но за 3 мес. можеш да напреднеш доста и да ти върши работа. Поставяй си предизвикателни цели и ако наистина силно го искаш, е постижимо.

Не се страхувай.... 

3
10/01/2019 12:16:00
petur89 avatar petur89 2 Точки

Ще потърся курс за изyчаване на анг. език за да напредна по-бързо. Аз имам основата но съм учил сам до сега.

1
10/01/2019 13:32:05
aquaruiz avatar aquaruiz 135 Точки

Всеки език ти е предимство на пазара на труда. ;)

1
krum_43 avatar krum_43 756 Точки

Все пак английският е основен,въпреки че китайците се заканват да внедрят нови неща на техния език.

Може да комбинираш английски+немски+китайски= successful programmer.

0
aquaruiz avatar aquaruiz 135 Точки

Плюс някъв програмен език, разбира се. ;)

0
krum_43 avatar krum_43 756 Точки

Естествено.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.