Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

m.smokov avatar m.smokov 0 Точки

07. Triangle Area

Лице на правоъгълник в равнината

Правоъгълник е зададен с координатите на два от своите срещуположни ъгъла (x1, y1) – (x2, y2). Да се пресметнат площта и периметъра му. Входът се въвежда от потребителя. Числата x1, y1, x2 и y2 са дадени по едно на ред. Изходът се извежда на конзолата и трябва да съдържа два реда с по едно число на всеки от тях – лицето и периметъра.

Някой може ли да ми помогне и да ми каже къде греша - решението ми е вярно , но judge ми дава  0/100 ?

function test(arg){
  let x1=Number(arg[0]);
  let y1=Number(arg[1]);
  let x2=Number(arg[2]);
  let y2=Number(arg[3]);
  let a = Math.abs(y1-y2);
  let b = Math.abs(x1-x2);
  let area =a*b;
  let perimeter =2*(a+b);
  console.log(area);
  console.log(perimeter);
}

Тагове:
0
Programming Basics
Iv_Konov avatar Iv_Konov 383 Точки

Здравей,

в заглавието пишеш - Triangle Area (площ на триъгълник), но смяташ правоъгълник, дали поставят програмата на подходящото място на съдията?!?

 

Поздрави,

Иван

1
12/03/2019 17:03:21
Plamen_dimitrov avatar Plamen_dimitrov 15 Точки

Здравей,

Мисля, че смяташ дължината на една и съща страна. Пробвай:

  let a = Math.abs(y1-y2);
  let b = Math.abs(x1-y1);

Ако все пак задачата е за правоъгълник разбира се. :)

-1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.