Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Nick_Panayotov avatar Nick_Panayotov 1 Точки

Проблем с 16-та задача от първото домашно

Условието на задачата е следното: Write a program that prints the first 1000 members of the sequence: 2, -3, 4, -5, 6, -7, … 

Моето решение: 

for (int i=2; i<= 1001; i++)
if (i % 2 == 0)
{
Console.WriteLine(i);
}
else
{
Console.WriteLine(-i);
}

 

Доколкото видях и други са решили задачата по този начин. При мен обаче не се изпълнява както трябва и поредицата почва от -703, което е доста странно. Нещо не правя както трябва или имам проблем с компютъра или конфигурацията.

Тагове:
0
Programming Basics
Anonymous:
Duplicate of https://softuni.bg/forum/questions/details/34
Tr00peR avatar Tr00peR 566 Точки

Конзолата по подразбиране показва 300 реда.

 

Десен бутон на конзолата - пропъртис - Layout и променяш Screen Buffer Size Height на повече от 300.

 

По-добрият вариант е да го направиш с Console.Write(i + " ") и ще ти ги изпише на един ред числата :)

1
TsvetinaKoleva avatar TsvetinaKoleva 92 Точки

Console.BufferHeight = 1001;

Тема - тук може да намериш още няколко варианта за решение;

Аз лично мога да ти предложа да се упражниш с оператора ? (защо не)
Ето едно примерно решение:


for (int i = 2; i <= 1002; i++) 

            {
                Console.WriteLine(i % 2 == 0 ? i : -i);
            }

4
Nick_Panayotov avatar Nick_Panayotov 1 Точки

Meрси много и на двама ви. Оказа се глупав проблема ми.embarassed

1
ZloboMiR avatar ZloboMiR 50 Точки

...1000 members of the sequence...

За пореден път изказвам мнението си, че се искат първите 1000 члена, а не първите 1000 чифта. Във формат 2, -3; 4, -5; би могло.

За тук не е фатално, но на изпита нищо чудно такава грешка да направи задачата невалидна. Затова ми е интересно прав ли съм или не.

0
kocteh avatar kocteh 0 Точки

В такъв момента можеш точно да ползваш Break Point. И аз не знаех първоначално, че конзолата по подразбиране има ограничение от 300 реда. Като го пуснеш с Break point и като минеш няколко пъти с F10, можеш да видиш променливата i какво число съдържа в себе си във всеки един момент. И така разбираш, че програмата баца вярно : )))

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.