Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

V.DINDEV avatar V.DINDEV 0 Точки

задача 3 ВАКАНЦИЯ

Пиша за първи път на java не мога да разбера къде ми е грешката. Вписвам double guest ..... String person = (" " така изкарва от дебъга незнам защо) и String day ...... 
Подминава String person с отговор("") и приема вписаното за String day. Ето кода..
public static void main(String[] args) {
    Scanner scanner = new Scanner(System.in);
    double guests = scanner.nextDouble();
    String person = scanner.nextLine();
    String day = scanner.nextLine();
    double price;
    double totalprice;
Тагове:
0
Module: Java Advanced 20/05/2019 23:58:25
damesova avatar damesova 203 Точки

Не ми става ясно коя точно е задачата, но конкретно в кода ти виждам, че използваш: 

.nextDouble()

Като подадеш този метод на скенера, той търси и евентуално прочита следващото число от тип double, НО: не слиза на нов ред. (използва се, когато на един редн имаш поредица от числа и искаш да ги прочиташ, като игнорираш останалото между тях).

Много вероятно е това да ти чупи задачката.

Можеш този ред: 

double guests = scanner.nextDouble();

да го прочетеш и парснеш (макар, че не съм наясно как ти се подава точно входа) и да стане така:

double guests = Double.parseDouble(scanner.nextLine());

Това ще ти прочете линията и ще се опита да я парсне към число с плаваща запетая, същевременно ще прехвърли на нов ред. В случая, обаче, ако имаш и друго на тая линия и още повече, че не е число, най-вероятно ще ти хвърли иксепшън.

 

0
21/05/2019 10:14:08
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.