Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Chrissisbeast avatar Chrissisbeast 0 Точки

Реализация в България

Здравейте , аз съм начинаещ в програмирането и вече започвам много да се обърквам , започнах с JS после python , след това спрях с python и пак се върнах на JS и този кръг се повтори няколко пъти поради простата причина , че не знам какво се търси в България .Аз съм малко странен и като цяло всичко ми харесва , да правя сайтове , игри и всякакви програми и поради тази причина искам да започна от някъде , но не знам от къде , Ще се радвам, ако някой ме посъветва с нещо , как той е започнал или нещо подобно, също така ми е интересно , в България кои езици са търсени и правилно ли съм се насочил към JS или просто изкажете мнение по въпроса , защото като сменям езиците и започвам отначало , се демотивирам страшно много.

Съжалявам за объркания въпрос.

Хубав ден! 

Тагове:
Jordan_Dobrev12 avatar Jordan_Dobrev12 336 Точки

И аз съм минал през това.

Наблюдавам, че през последните няколко години python все по-силно започва да се търси в България.

JavaScript винаги е бил и ще бъде един от най-използваните в уеб, така че който и да избереш ще успееш да се реализираш.

Въпроса е, на теб кой ти харесва повече? Избери този, който на теб ти е най-приятен.

1
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

чакай сега :Д ако искаш да правиш сайтове js ще ти трябва но можеш и без него. Има варианти всичко да ти е js front end back end или само front end-a да ти е js. 

python ще е само backend. 

Сега съществува една заблуда с Python че е ок за web и тн. Но сравнение с другите frameworks django малко издиша. Популярноста на Python идва от ml и ai всичко се прави с няколко негови библиотеки или техни производни на други езици които отдолу пак компилират до Python.

Kaто цяло Python js доста си приличат и лесно се превключва.

Но първо трябва да решиш какво ти се прави ако искаш да се  занимаваш с игри тогава там избора е c++ всички engines са базирани на него заради управлението на памета и подобни. Дори unity което е с# и доста популярно в момента отдолу пак е с++

Няма как да почнеш всичко наведнъж избираш си едно ставаш добър в него и след това вече покрай работата и като хоби продължаваш с другите неща.

Честно казано с добра основа като се научи един език другото става лесно. Е сега на работа ползваме c# и js никакви грижи,в свободното си време разцъквам Python и сега в момента разучавам и Mongodb не бях се сблъсквал с Nosql бази подробно и затова. И честно казано е доста лесно като знам нещата отдолу и какво ми трябва другото е просто сингаксис.и начин на изразяване на езика.

0
krum_43 avatar krum_43 750 Точки

Общо взето е така Няма значение с кой език ще стартираш,но според мен най-добре е да се стартира на C++ или C#.

 

0
krasimir.i.petrov avatar krasimir.i.petrov 11 Точки
Аз ще ти отговоря на въпроса малко грубо, дано не се обидиш. Раздвоен си защото гледаш на програмирането единствено като пари и нищо повече. И ще ти кажа защо... защото програмисти се търсят всякакви-от js, java, c# до c/c++ и какво ли още не. Стига да си добър в това с което се занимаваш и наистина да го правиш защото ти харесва няма да имаш проблеми с намирането на работата. Нещата обаче стоят ли "Кое е най-търсенето в България" и става ясно, че се гледат само единствено парите и нищо повече. Не ме разбирай погрешно, парите са важни, в крайна сметка всички работим за тях, но когато ги изкарваш и с това, което на теб ти носи радост, нещата стоят една идея по различно :). Казвам ти го от позицията на човек, който се е занимавал с доста неща, работил съм и неща НЕ свързани с програмирането, защото ми трябваха пари, а в родния си град нямаше как да намеря нещо свързано с него. Знаех обаче, че ще дойде ден в който ще се хвърля в тази област, защото винаги съм го искал. Е, вече няколко години си изкарвам хляба с това. На път съм да сменям и технология, не заради парите, а заради стремежа и желанието да се развивам и научавам нови неща. Та, ако накратко трябва да обобщя - започни да учиш това, което теб ти харесва и което на теб ти допада, това в което си най-силен, а работа ще си намериш. Ако в последствие се окаже, че искаш да се развиваш в друго - повярвай ми няма сила, която да те спре :).
2
bogela avatar bogela 17 Точки

Ами програмирането е решаване на някоя задача няма значение колко е сложна или проста, процеса на решаване  е измисляш логиката след това описваш тази логига в синтактика да даден език.Т.е правиш две неща измисляш логика и измисляш какъв е начина за описание на тази логика към даден език.Въпроса е че логиката си я измислил на какъв език да я напиша , ами като не знаеш даден език просто пишеш в гугул как  да го направя на  този език и го правиш.А това означава , че не това е проблема  за отказването на човек да продължи , т.е. проблема е в първата част логиката.

Т.е излиза че времето което отделяме за програмиране трябва да го отделим повече на логиката отколкото на това на какъв език е тази логика, и когато логиката ни стане много добра , тогава вече ние започваме да мислим как ще е на този език или онзи език тази логика, това отнема време да проверяваш но не ни стопира защото няма пречки.

П.П. Разбира се има и друг начин  да се решават задачата която си я поставил, вместо ти да измисляш всичко просто да изпозваш готов код, които някой е измислил или направо изпозваш готова програма и не те интересува нито логиката нито на какъв език е , като искам да обработя накоя снимка примерно просто взимам Photoshop и го правя.Ясно е и че това е начин но гореописаното е за това как да си го направим сами.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.