Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Slavena_cholakova avatar Slavena_cholakova 8 Точки

Задача от Прости операции (допълнително упражнение) : Прогноза за времето

Задачата е: Напишете програма, която познава дали е топло или студено навън. От конзолата се чете един редтекст, който подсказва какво е времето. При въвеждане на "sunny" трябва да се отпечата "It's warm outside!". Във всички останали случаи трябва да се отпечата "It's cold outside!".

Това, което измислих и тествах и работи в dotnetfiddle.net е: 

using System;

namespace Weather
{
 public class Program
{
    public static void Main(string[] args)
        {
            string text = Console.ReadLine();
                    
        if (text == "sunny")
        {
        Console.WriteLine("It's warm outside!");   
        }        
           else if (text == "cloudy")
    {
        Console.WriteLine("It's cold outside!");
                          }
        else if (text == "snowy")
    {
        Console.WriteLine("It's cold outside!");
}
    }
 }
}

Но в judge ми дава 40  от 100 и не знам къде ми е грешката. Благодаря предварително!
 

0
Programming Basics with C#
peter.trifonoff avatar peter.trifonoff 120 Точки

Здравей, защо не пробваш само с един IF и после ELSE за всички останали случаи.

Ако е слънчево е топло, всичко друго е студено :)

0
Slavena_cholakova avatar Slavena_cholakova 8 Точки

Благодаря!

using System;

namespace Weather2
{
 public class Program
{
    public static void Main(string[] args)
        {
            string text = Console.ReadLine();
                    
        if (text == "sunny")
        {
                Console.WriteLine("It's warm outside!");   
        }        
                   else if (text != "sunny")
          {
                Console.WriteLine("It's cold outside!");   
                   }
    }    
 }
}

    Вече е 100/100! Мина ми през главата като първоначално решение, но после го направих по друг начин. Благодаря!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.