Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

nikolay.nonov avatar nikolay.nonov 2 Точки

JavaScript - 0.6 Fruit Shop Nested Conditional Statements Lab

Здравейте , 

Моля за малко помощ относно задачата 0.6 Fruit Shop Nested Conditional Statements Lab . 

Проблема, който изпитвам е , че не мога да уловя невалидните входове ако мога така да се изразя.

https://pastebin.com/gPxhQXj6

https://judge.softuni.bg/Contests/Submissions/View/11504346

Интересува ме как да се напише кода, така че сметките да се извършват извън тялото на switch-a , а не след всяко условие да има console.log()

Също така ме интересувам как се реализира правилно проверка дали някой от параметрите не е NaN. Долния код и варияции с != и !== не ми сработиха

if ( isNaN(fruitType) ) {

console.log( (price*qty).toFixed(2) );

} else {

console.log(`test`)

}

BTW: Искам да реализирам задачата със switchcase, с вложени If-ове се получава, но искам по-пригледен код и най-вече да разбера как работи

 

Тагове:
0
Programming Basics
RuNNeR4142 avatar RuNNeR4142 396 Точки

Здравей 

Доколкото знам знаците се пишат с единична кавичка 'a' , 'b', 'c'  
а текстовете String се пишат с двойна кавичка "String", "Monday", "banana"

Също така доколкото знам ако са еднакви видове променливи  се сравняват с === или !== ,
dayOfTheWeek === "Monday"

-1
10/06/2019 12:29:48
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.