Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

bg_bundy avatar bg_bundy 1 Точки

JS проблем с Judge

По някой път ми се случва задача която е вярна и съм тествал входа и изхода и ми дава адекватен резултат след качване  в Judge да ми дава че резултатите не са верни.

Например на тази задача:

https://pastebin.com/76Mar3UJ

резултат на judge :

You have 50 guests and 820 leva left.

моя резултат в judge:

You have 0554661212 guests and 820 leva left.

И другите zero tests по същия начин.

Тагове:
0
Programming Basics
RuNNeR4142 avatar RuNNeR4142 396 Точки

numberGuests+= parseInt(guests);

if(total>=totalSum){

1
bg_bundy avatar bg_bundy 1 Точки

то на практика ми долепя числата едно до друго които изкарва като резултат въобще не обърнах внимание.

0
willystyle avatar willystyle 2472 Точки

В джъджа и числата се подават като стрингове, затова ги парсни.

let guests = Number(input.shift());

или

numberGuests += +guests;

Ти си подаваш така:

solve([2800,  5,  5,  4,  6, 6, 12,12,"The restaurant is full"])

а джъдж ти ги подава така:

solve(["2800",  "5",  "5",  "4",  "6", "6", "12", "12","The restaurant is full"])

1
bg_bundy avatar bg_bundy 1 Точки

Колега това с Number(input.shift()); го пробвах и не става.

0
willystyle avatar willystyle 2472 Точки

Не става в случая, понеже крайния вход е стринг "he restaurant is full"  и тогава Nmber връща NaN и проверката ти по-долу  няма да сработи. В такъв случай парсирай по-долу след проверката

numberGuests += Number(guests);

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.