Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

[Useful Info] PHP Basics - проверка на входните данни от нулевите тестове

Колеги, предполагам и вие сте се сблъскали с грешното условие на Sample Exam 1 за PHP изпита. Оказа се, че в условието е сгрешен name-a на input-a за fontStyle и в условието е даден като style, а той е fontStyle. Известно време се чудех къде може да ми е грешката. Понеже в judge няма авторско решение, не ми се ровеше във форума да търся решение на проблема ми. А и на изпит сами ще трябва да се оправяме все пак. Накрая реших да погледна какво подава за нулевия тест Judge в $_GET. 

Съветът ми е на изпит, независимо какво пише в условието, първия submit да се направи веднага след започването на задачата и да е:   

<?php

var_dump($_GET);

Така лесно може да се види какви input-и се подават и да се хванат грешки в условието. Странното е, че този Sample exam е от доста дълго време, пък все още си седи тази грешка. След като реших задачата потърсих във форума темата и видях, че RoYaL също е споделил тази практика за var_dump на $_GET. 

Тагове:
6
PHP Web Development Basics
jabalka avatar jabalka 960 Точки
Best Answer

Колега, здравей.

Чудесно е, че си намерил грешка в условие на задача и че споделяш с всички за нея.

Може да надградиш доброто дело, като използваш бутона "Докладвай грешка" на страницата на курса по PHP, раздел "Подготовка за изпит" (виж картинката по-долу). Така ще помогнеш не на много (както сега), а на всички колеги, защото екипа на СофтУни ще коригира грешката.

Благодаря ти от името на всички, че си си направил труда да отвориш тема по въпроса. И ще сме благодарни, ако докладваш проблема.

Поздрави!

ReportMistake

0
a.polyanska avatar a.polyanska 107 Точки

Оказа се, че и в друга задача- "Chat logger" от 29.08.2014 има грешка- името на входящите данни е currentDate, а не currentTime, както е по условие.

В този ход на мисли ми се ща да попитам- макар и малко встрани от темата- дали има грешка при аутпута на една от задачите или аз нещо не съобразявам? Става дума за Article Parser, от 29.08.2014. На третия нулев тест към съмъри-то в изхода са добавени "...", въпреки че текстът не съдържа повече от 100 знака, а по условие в този случай би трябвало да принтираме целия текст без да добавяме нищо. Права ли съм, че е грешка или моят телевизор пак не работи?

0
16/12/2014 00:40:32
crazy7 avatar crazy7 177 Точки

В условието пише, че и в двата случея трябва да добавиш '...', не само когато е над 100.

0
a.polyanska avatar a.polyanska 107 Точки

Пише това:

 If the original summary is less than 100 characters long, it should be printed as it is. In either case, whitespaces should be stripped and 3 trailing dots "" should be added.

Както е написано се разбира, че многоточието е само за either case-а. Или поне не се разбира еднозначно.

0
ibakyrdjiev avatar ibakyrdjiev 172 Точки

Не помня на коя задача пишеше да се използва htmlspecialcharacters() aма търга с htmlentities() 

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

На 99% от задачите тръгва и с двете.

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.