Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

antrscks avatar antrscks 4 Точки

HELP 06. Baking Competition - Programming Basics Online Exam - 27 and 28 July 2019

Здравейте,

Имам проблем с една задача. С няколко думи примерните изходи от входовете от задачата са верни, но след това в Judge изкарва грешки и дава само 20/100. Мисля че разбрах какъв е проблема , с няколко мой входове забелязах че програмат винаги забива на последния while цикъл когато трябва да си вземе вече вкаран текст (Stop baking!)  и чака да натисна enter преди да продъллжи. Пробвах по няколко различни начина да я напиша но резултата пак е същия. Найстина за мен няма логика как работи с примерните входове а с моийте (и явно с тези от Judge) забива така.

ето кода - https://pastebin.com/aTJsF2Ce

Благодаря предварително на всеки който би ми помогнал или насочил в правилна посока. =]

Тагове:
0
Programming Basics with Python 02/11/2019 16:47:00
Chyna avatar Chyna 6 Точки

Здравей :) Това, което видях на пръв поглед като проблем , е , че не сумираш броя на отделните печива в if проверките.

Писал си cookies = num_pastry , а трябва да ги добавяш. Като цяло доста доста сложно си написал решението и аз лично не мога да ти помогна да го фикснеш, за да работи. Мога да ти пусна моето,което е доста по- простичко,  ако желаеш.

0
Chyna avatar Chyna 6 Точки

Пак съм аз :) Всъщност успях да преправя кода ти , като съм запазила булевата променлива. Променливите със стойност 0 , които ти броят печивата по видове, съм ги изнесла във For цикъла, за да се зануляват при всяка итерация за всеки участник. В твоя код се дублират - веднъж в началото преди циклите и след това в края на While цикъла. За това , че ти дават правилните резултати примерните входове, а в джъдж гърми - мисля, че причината е точно това зануляване на counter-ите вътре в While цикъла. Тъй като в примерните входове всеки участник по веднъж пече даден брой от всяко печиво, а в джъдж предполагам има примери, в които да речем  даден участник пече 5 сладки, 2 гофрети, пак сладки и пак гофрети. И в тези случаи counter-ите ти не държат накрая броя на всички печива от вид. Оттам и проблем с променливата total_baked. Ще видиш, че и нея съм ти я преместила , като тя се увеличава вски път с +1. По-лесно е така :) Не знам дали успях да обясня като хората , извиняваm се за което.

Това е коригираният код - https://pastebin.com/iXLLR0sY

Ето и моя код - https://pastebin.com/f1GGaQmv

0
02/11/2019 18:00:59
antrscks avatar antrscks 4 Точки

Не, не много добре си обяснила, благодаря за което! =] Аз не се замислих, че judge може да пусне вход, като този с който даде пример. Сега проблема в задачата е очевиден. Поздрави и късмет ако утре ще се явяваш на приемния изпит! =]

0
Chyna avatar Chyna 6 Точки

Благодаря ! И на теб :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.