Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

krumkuzmov avatar krumkuzmov 5 Точки

Задача Clock - part 2

Здравейте, колеги,

имам проблем с посочената задача от Programming basics JS, More exercises.

Условието е следното:

Часовник – част 2

Напишете програма, която да отпечатва часовете в денонощието от 0:0:0 до 23:59:59, всеки на отделен ред.
Часовете да се изписват във формат "{час} : {минути} : {секунди} ".

При мен, във VSC програмата работи нормално и изписва часа точно както е посочено в условието. В Judge, обаче, получавам Runtime error.

Ето едно от решенията ми:

https://judge.softuni.bg/Contests/Submissions/View/13508322

https://pastebin.com/g6LTy6dv

 

Може ли някой да ме ограмоти къде греша, ако греша?

Благодаря предварително!

 

 

 

Тагове:
willystyle avatar willystyle 2472 Точки
Best Answer

Нещо му идват в повече логовете, затова ги обедини и печатай по-малко пъти. Ако обединиш пък целия изход в един стринг result паметта надвишава лимита. Затова за да мине го печатай на части:

function solve() {
    for (let hour = 0; hour <= 23; hour++) {
        for (let minutes = 0; minutes <= 59; minutes++) {
            let result = '';
            for (let seconds = 0; seconds <= 59; seconds++) {                
                result += `${hour} : ${minutes} : ${seconds}\n`
            }
            console.log(result.slice(0, -1));
        }
    }
}

 

0
krumkuzmov avatar krumkuzmov 5 Точки

Благодаря много за решението! За пръв път срещам slice и честно казано не разбирам какво точно прави.

Приятна вечер и още веднъж - благодаря!

1
willystyle avatar willystyle 2472 Точки

slice се ползва за да отрежеш част от стринг.

slice(0, -1) изрязва последния символ от стринг (в нашия случай '\n' понеже самия console.log прави нов ред, затова махаме последния нов ред от result.

0
krumkuzmov avatar krumkuzmov 5 Точки

Благодаря много за решението и разяснението за slice :)

1
Stefan_9206 avatar Stefan_9206 3 Точки

В пейстбин-а не виждам накрая да си повикал самата функция.

Добави след последната скоба на нов ред това:

solve     ()

0
krumkuzmov avatar krumkuzmov 5 Точки

Ами не е това, защото във Judge по принцип не викаш функцията. Самия Judge я вика с параметрите от теста.

Благодаря все пак.

0
Stefan_9206 avatar Stefan_9206 3 Точки

Хмм, явно не съм прочел добре какъв е проблема. Не виждам проблем с кода, избираш ли JS преди submit в judje?

0
krumkuzmov avatar krumkuzmov 5 Точки

Да, винаги. Резултатът е същия..
На някои от опитите ми показва, че използваната памет е голяма, на други - Runtime error. :(

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.